europ_asistance_2024Ošetření kůže od Tableau

Anglický výrobce čisticích prostředků značky Tableau nabízí skutečně širokou škálu nejrůznějších přípravků, určených k čištění a údržbě všeho, co si dokážete v domácnosti představit. Téma péče o dřevo, kov, sklo, plast nebo kuchyňské odpady sice na tento web příliš nezapadá, ale když přijde řeč na kůži, leckdo možná zbystří pozornost.

Nějaký ten prostředek na údržbu koženého oblečení už dnes seženete v každém motoshopu. Otázky ale může vzbuzovat jeho funkčnost. Obvykle totiž v regálech stojí univerzální spreje nebo  plechovky, které se tváří, jakoby jejich obsah dokázal kůži vyčistit a zároveň namazat. To je teoreticky v pořádku. O tom, že za jízdy na motorce se dostane do bundy nebo kombinézy větší než malé množství nečistot, není třeba vést dlouhé diskuse. A že působením protivětru kůže rychleji vysychá a ztrácí vláčnost, s tím se dá také jen souhlasit. Proto, aby naše druhá kůže dlouho vydržela krásná a nepopraskaná, bychom ji tedy měli náležitě čistit a promazávat.
Je ale vůbec technicky možné spojit obě činnosti do jedné? Těžko. Systém 2 v 1 jde možná v případě nejvyšší nouze aplikovat při vaření kávy, ale míchat dohromady mýdlo s indulonou? To nezní příliš přesvědčivě. Lepší asi bude kůži nejdřív vyčistit, a pak do ní vetřít potřebnou výživu. Pomocí univerzálního přípravku typu no-name-leather-care, ale bundu buď jen vyčistíte a necháte bez ošetření napospas větru a dešti, anebo spolu s namazáním zašmudláte do pórů také špínu. Záleží na tom, v jakém poměru je zastoupena čistící a mazací složka, pokud jsou vůbec přítomny obě dvě.
Pokud chceme o kůži pečovat zodpovědně, měl by se technologický postup skládat ze dvou kroků. Na pomoc si můžeme vzít například přípravky z nabídky firmy Tableau Care CZ.
Nejprve odstraníme špínu. Na celou plochu naneseme aktivní pěnu Leather Cleaning Mousse a necháme dvě až tři minuty působit. Když pěna trochu spadne, pomocí utěrky z mikrovlákna kůži důkladně vyčistíme. Výhoda mikrovlákna spočívá v tom, že dokáže proniknout hluboko do pórů a vytáhnout z nich nečistoty. To je důležitá příprava pro další krok - ošetření kůže. Pokud by póry zůstaly plné špíny, nezbylo by v nich místo pro vstřebání potřebné výživy.
Po vyčištění je potřeba doplnit ochranné a vyživující látky , protože přirozený přísun lanolinu do kůže byl přerušen v momentě, kdy se její původní nositel stal obětí potravinového řetězce. Proto existuje umělá výživa s názvem Leather Food, kterou do kůže vpravíme obyčejným papírovým kapesníkem. Obzvlášť pečlivě se vyplatí vtírat emulzi  do oblasti švů a ohybů, kde má kůže největší sklony k praskání. Kromě toho, že kůže po ošetření zvláční a získá lesklejší povrch, bude díky přípravku Leather Food zároveň odolnější proti nečistotám a také lépe odolá dešti.
Vidíte sami, že i firma obchodující s kosmetikou pro domácnost má motorkářům co nabídnout. Kromě speciálních přípravků na kůži by z nabídky společnosti Tableau Care mohl být pro leckoho zajímavý  například  Sticky Label Remover, který odstraňuje zbytky lepidel nebo samolepky, Hot Iron Cleaner, určený původně na čištění žehliček, nebo Water Repellent - impregnace na veškerý textil, včetně stanů.
Pro prvních 25 objednávajících čtenářů serveru motorkáři.cz mají navíc připravený dárek v podobě 25% slevy na objednávku výrobků značky Tableau. Do poznámky k objednávce je potřeba uvést "heslo" motorkari.cz.

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)
Motorkáři.cz - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):
Související firma
  • Tableau Care CZ

    přípravky pro péči o Váš domov - čištění a impregnaci kůže, čalounění, dřeva, kovů, autokosmetika a jiné.TOPlist