motogboxBeeline Moto - zajímavá miniaturní navigace

Máte klasickou motorku nebo přestavbu a trápí vás, že navigace kazí její vzhled? Máme pro vás řešení, respektive ho má anglická firma Beeline. Jejich miniaturní navigace nejen, že vás dovede do cílové destinace, ale taky u toho dobře vypadá.

V roce 2015 přišla na serveru Kickstarter firma s navigací pro cyklisty. Jednoduchý kulatý budík s chytrým systémem připevnění na řídítka zaznamenal velký úspěch a nedlouho potom firmě došlo, že podobné řešení neocení jenom cyklisti, ale i motorkáři. Protože mají ale své specifické požadavky, vznikl produkt Beeline Moto.

Někdo řeší navigaci pomocí telefonu, ke kterému je potřeba nějaký držák, na delší cestu musíte řešit napájení a v případě nehody, kdy se ocitnete daleko od motorky, se taky nemusíte dovolat pomoci. Dalším řešením jsou speciální motorkové navigace. Fungují dobře, ale stojí spoustu peněz, jsou velké a zase po nich zbyde velký držák a opět řešíte napájení. Navíc musíte řešit aktualizace map, spoustu nastavení a údajů. Beeline Moto je oproti tomu jednoduchá, hezká a funkční. Hlavním prvkem na malém displeji je šipka zobrazující buď směr k cíli, nebo směr dalšího odbočení. Můžete si totiž vybrat mezi modem Route, který funguje jako klasická navigace a režimem Compass, který vám ukazuje jen směr k cíli a vy už si cestu volíte sami – dobrodružství může začít! Na displeji ještě nechybí údaje o vašem progresu a vzdálenosti k dalšímu odbočení.

Jestli si lámete hlavu, jak zadáte, kam chcete jet, je to také jednoduché. Stačí k tomu smartphone a aplikace Beeline. Tam si vyberete cíl cesty, naplánujete si trasu, vyberete způsob navigace a všechno potom pošlete do své chytré krabičky na motorce. Aplikace podporuje také GPX soubory, ukládání oblíbených tras a další klasické navigační funkce. Výhodou je, že s navigací dostáváte celosvětové aktualizované mapové podklady zdarma. Jakmile si svou trasu naplánujete, tak už nepotřebujete internetové připojení, takže stačí naplánovat na hotelu na wifině a jste v pohodě i v zahraničí.

Jednou z výhod tohohle řešení je, že netaháte žádné kabely a dráty. Zatímco Garmin Zumo zvládá na baterii 4 hodiny a TomTom Rider šest, tak Beeline vydrží běžet až 30 hodin. Samozřejmostí je odolnost vůči nepřízni počasí a nárazům, displej by neměl mít problém s čitelností na přímém slunci, a když se setmí, tak se automaticky rozsvítí. K namontování na motorku si můžete vybrat jedno z pěti řešení od univerzálního elastického pásku na řídítka přes přísavku, adaptér na Ram mount systém až po pevnou objímku na řídítka nebo zrcátko. Tuhle navigaci můžete použít i pro záznam trasy a díky režimům Odometr a Speedo si můžete nechat zobrazovat na budíku údaje o ujetém čase, vzdálenosti nebo rychlosti.

S touhle věcí se asi nevydáte na expedici kolem světa, ale pro běžné ježdění okolo komína jde o hezké řešení, které navíc vypadá hezky a ani moc nestojí. Základní balíček na Kickstarteru vás vyjde lehce přes tři tisíce.

Video

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Informace o redaktorovi

Honza Zajíček (Odebírat články autora) - Výška redaktora: 183 cm

Autor článku obdržel prémii 24.5 Kč od 50 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (9x):


TOPlist