sumoto_ledenTenerife na dvou kolech - pod horou s bílou čepicí

Všechno to začalo zbabělostí před dvěma lety, kdy jsme byli na Tenerife, projížděli si autem tu spoustu nádherných zatáček a stoupání od moře až do výšek nad 2000 metrů nad mořem a já jen snil, ale nerealizoval myšlenku projet si to také na motorce.

Loni jsme nějak dovolenou pořád odsouvali, až nakonec ze zdravotních důvodů nebyla vůbec. Na motorce jsem plnil úkoly v soutěži Motopivo 2009, ale exotika žádná. Na letošní prázdniny "jarňáky" jsem koketoval s myšlenkou vzít menšího syna Míšu někam na hory, ale nakonec se rada rodiny rozhodla, že nastal čas velké letošní cesty. A kam, že to jinam v zimě, než za teplem. No a to byl už jen krok k návratu na překrásný ostrov Tenerife.

Tentokrát jsem tedy konečně zrealizoval i myšlenku motovýletu. Manželka Lenka s Míšou jeli do Jungle Parku a já jsem si pronajal v půjčovně motorek v Playa Americas jediný slušný stroj, který byl k dispozici. Skůtra jsem zavrhl hned, korejské čopry 250 ccm také a protože i přes usilovné pátrání na netu jsem jinou půjčovnu motorek nenašel, vzal jsem za vděk značně ojetým, orezlým a neustále střílejícím Transalpem. Měl najeto přes osmdesátku tisíc kilometrů a nepochybuji, že ne méně než se stovkou jezdců na hřbetě.
Nakonec Honda šlapala spolehlivě, jen s brzděním měla trochu potíže, hlavně když se brzdy zahřály z těch kopců dolů. To jsem opravdu myslel, že když už vůbec nebrzdí zadní, stačí jen málo a skončím někde v šíleném letu z hory dolů. Dopadlo to však dobře a nejen já, ale i motka byla na konci vysmátá a v pohodě :-)
Za ten den jsem najel téměř 200 km a poznal jsem, že Tenerife není jen obyčejný ostrov, ale skutečně malý kontinent. Jel jsem na slunci u pobřeží, projížděl se v mracích ve výšce kolem 1000 metrů nad mořem a vyjel až do 2238 m.n.m. opět do nádherného slunce. Bohužel až k lanovce na nejvyšší horu Španělska (Pico de Teide – 3.718 m.n.m.) to nešlo, cesta byla pro sníh uzavřená. Po průjezdu planinou lávových polí a borovicovým lesem jsem se vydal dolů do mlžného údolí a odtud opět do hor.

Tentokrát už ve výšce kolem 1200 m.n.m. začalo mžení, pak mlha a nakonec studený déšť. Po přejetí na severní pobřeží už lilo jako z konve a dobrou hodinku jsem zase šplhal jinou cestou zpět přes hory na "sluneční" stranu ostrova. Krásný pohled na sluncem ozářené Los Gigantes (Útesy obrů) stál za to i v promočeném stavu.
Zakončil jsem přejezdem do hotelu a po převléknutí jsem po dálnici prohnal Hondu naposledy zpět do půjčovny. Pár fotek přikládám pro představu, jak to bylo krásné.
Hoonzaa

Několik důležitých informací
  • Půjčovna: Hobby Motor
  • Adresa: Playa de las Americas, Calle Eugenio Dominguez nº 4
  • Telefon: +34922794467
  • Půjčovné: 66 EUR, na 24 hodin včetně rukavic, přilby a kdo by chtěl i bundy
  • Cena benzínu: cca 0,85 EUR tj cca 21 Kč/l
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (11x):


TOPlist