CarTeci na cestách 2023 aneb Nepálem za Laděm

Naše dlouho plánovaná cesta po Nepálu.

Než začnu popisovat naše putování, je třeba zmínit dva body:

1/ Kdo za to „může“? Píše se rok 2013 a já si náhodou pořizuji můj Royal Enfiel Bulet 500. A protože tehdy opravdu málokdo o této značce něco slyšel nebo věděl, hledám každý večer něco na Youtube, až najdu super záběry od cestovky Rajbas, jak jezdí do Indie a Nepálu, které projíždí na Enfieldech. Navíc miluji hory a „životní sen“ projet Nepál a spatřit vytoužený Mount Everest je na světě…. Teď už jen najít partu kamarádů a čas na tuto cestu. Tou dobou nastupuji do CarTecu a na první projížďce, kde všichni přijedou na BMW jsme s Enfieldem za exota a když jim řeknu, že chci do Nepálu, tak i za blázna. Jenže někteří z nás zažívají nové věci a cesty, a tak najednou po několika letech a našem výletu do Rumunska Pavel – Říďa přichází s otázkou na kterou jsem dlouho čekal…Tak kdy pojedeme do Nepálu? Tak prvního bych měl, teď ještě poskládat celou partu bláznů.

2/ Kdy vyrazíme: Po pár týdnech se to však podaří a termín duben 2020 je připraven… duben 2020… tedy 3 týdny před odletem se uzavře svět v Covidu a je po všem… Jenže paradoxně je Říďa podruhé urputnější než já a někdy před rokem (jaro 2022) je tu opět stejná otázka: kdy pojedeme do Nepálu? Už se nemůžu dočkat. Znovu spolu skládáme část původní party a přidáváme pár „nových“ kamarádů, kteří letos chtějí vyrazit, mají čas a pochopení rodiny nebo v práci. Ivo M. se synem Petrem M. (ps: celou dobu jim závidím, že tady mohli být spolu - třeba se táké dočkám za pár let), Petr Ch - Chovy, Lukáš - Meny, Marian - biolog, Martin - Docent. Poslední devátý člen Radek - Brumla je dokonce pro nás absolutně neznámý – na prosbu Honzy Odehnala z Rajbasu – jezdí jako kormidelník na lodní dopravě (tak to je něco), chtěl do Nepálu a rok dopředu zná termíny, kdy má volno… Desátým členem je pak Náčelník Laďa z Rajbasu - náš průvodce a zasobník spousty možným a nemožných příběhů z cest nebo jeho působení jako vychovatele. Hned tady musím přiznat, že tato sestava se nakonec ukáže jako naprosto perfektní a za celých 16 dní nepřijde vlastně jediný problém nebo nervozita – pouze nekonečná zábava a legrace – pak už je vlastně jedno, kam se na motorce vydáte.

Tak tedy volume doprava a jedeme do Nepálu!!