europ_asistance_2024Vietnamská rebélie

Tři týdny. Dva tisíce kilometrů. Jedna noc v džungli. Road trip Vietnamem na prastarých jednostopých vehiklech za padesát babek. Bez zkušeností, bez plánu, bez základní výbavy a dokonce i bez řidičáku. Prostě bez starostí, že jo.

Kniha o dvou kamarádech, kteří se vyhecují a vyrazí bez velkých příprav projet Vietnam na motorkách. Sebou nemají v podstatě skoro nic, všechno řeší až na místě a jeden z nich dokonce na motorce nikdy neseděl. Taková cesta nebo dovolená není pro každého. Pohybují se po místech, kde turisty neuvidíte a ani pro ně není nic připravené. Mají vytyčený cíl, ale cesta je většinou dílem náhody. V podstatě zažívají v každém směru jen nepohodlí. Občas trpí hladem, je jim zima a nemají se kde pořádně vyspat. Přesto cítíte, že přesně tohle je mix věcí, které Vám umožní zažít něco neobvyklého. Něco co si nekoupíte, ale musíte to podstoupit. Odměnou Vám budou zážitky na celý život a připomenutí, že ke štěstí stačí někdy i maličkosti. Jediné co na takovou cestu musíte bezpodmínečně mít, je humor a optimismus. Humor se kterým je napsaná i tato knížka.

Ukázka z knihy:

Psylos ztratil klíče od motorky. Za jízdy! Regulérně mu vypadly ze zapalování. Motorka jela dál, jako by se nechumelilo. Neptejte se mě, jak je to možné, prostě jela. A neptejte se mě, jestli opravdu nechumelilo, stačí že chcalo jak v Sheffieldu. Nicméně jakmile mu motorka jet přestane, game over, to je snad jasné. To samozřejmě danou situaci vyšroubovalo do úplně jiného levelu. Teď už to fakt přestávala být prdel, slovo rebélie bylo konečně na místě a přestože jsme se víceméně smáli a dělali jakože nic, vůbec jsme neměli ponětí, jak to všechno ukormidlíme. Psylos se sice mohl cítit jako průkopník bezkontaktního zapalování jednostopých motorových vehiklů ve Vietnamu, ale mohl si k první testovací jízdě svého druhu zvolit trochu obydlenější část této komunistické země, počkat na lepší počasí a asistence denního světla by také nebyla k zahození. Všechno bylo špatně. A to bylo libový. Kvůli podobným lapáliím jsme celý trip podnikali. Máme, co jsme chtěli. Nestěžujeme si, užíváme si to.

Obsah:

 1. Důkladná příprava je základ
 2. Výbavička
 3. Přesun
 4. Důkladný výběr motorek
 5. Dupni na to ať mi vlajou vlasy
 6. Motokros pičo
 7. Vlak
 8. Baryk
 9. Výlet do přírody aneb Phong Nha-Ke Bang
 10. Noc v divočině
 11. Pantomima
 12. Sbližování kultur
 13. Z-z-z-z-z-z-zima
 14. Platidlo
 15. Den poté
 16. Osel na (levoboku) jedenácti hodinách
 17. Noční krasojízda
 18. Návštěva u Nguyenů
 19. Turistické peklo v Hoi An
 20. Nha Trang
 21. Oko bere
 22. Jeden klíč vládne všemu
 23. Výlet k vodě
 24. Saigonu na dohled
 25. Nuda ve městě strýčka Ho Či Mina

Objednejte od MotoRoute

Vietnamská rebélie

Formát: 160 x 227 mm, 176 stran

199Kč
Kusů:
Informace o redaktorovi

Filip Rozum - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):


TOPlist