sumoto_ledenSardinia: dovolená v motorkářském ráji

Dovolujeme si tvrdit, že Sardinie je to nejlepší místo na dovolenou na silniční motorce. Nevěříte? Pojeďte tam tedy s námi na týden jezdit a přesvědčte se sami. Čisté silnice plné zatáček s perfektním poloměrem, hrubý asfalt, minimální provoz, krásná krajina, hory, moře, lahodné jídlo, skvělé víno a všudypřítomná ostrovní pohoda Vám dokáže vytvořit nezapomenutelný zážitek na vaší motorce. Namítáte ale že je to daleko, složité plánování a cesta tam a zpět zabere moc času? Přesvědčíme Vás že ne!

Pro koho je akce určena?

Bez rozpaků pro všechny. Jezdí s námi holky které na motorkách začínají, ostřílení cestovatelé, kteří už vědí, které cesty jsou pro ně nejlepší a samozřejmě kolenobrusiči. Ptáte se proč i kolínkáři? No tenhle ostrov je v podstatě něco jako jeden velký motodrom a každý koho baví strávit celý den projížděním zatáček všech poloměrů, pro toho je Sardinie opravdu rájem! Až se budete po týdnu extáze vracet pohodlně letadlem zpátky, pochopíte proč už na ostrov nejezdíme po ose. Totiž ty dva ušetřené dny cestou tam a dva ušetřené cestou zpátky si užijete ježděním po ostrově, kde Vám bude stříkat celý den adrenalin i ušima a v přestávkách se budete rozmazlovat skvělým jídlem, sladkou zmrzlinou a večer lahodným vínem! To je srdečná Sardinie!

Jak to celé vlastně probíhá?

Týden před akcí naložíte u nás Vaše motorky i s ostatním vybavením do kamionu. Sami pak za námi přiletíte na Sardinii přímým letem z Bratislavy. Po příletu na Vás budou čekat připravené vaše motorky i instruktoři kteří Vás rozdělí podle zkušeností nebo typu motocyklu do optimální skupiny. Po úvodním školení se Vám pak budou celých 6 dní věnovat. Maximální počet jezdců je 5 na jednoho instruktora. Máme pro Vás připravené perfektní a vyzkoušené trasy na každý den a nemusíte se tedy starat o plánování a itineráře. Během dne navštívíte vždy několik zajímavých míst a podle chuti i pláže na koupání a relax. Večer se všichni pak společně sejdeme v hotelu na společnou večeři, grilování a degustaci místních pochutin a vína. Máme pro Vás připraveny na každý večer workshopy s moto tématikou. Když budete chtít jezdit po ostrově individuálně, vyjdeme Vám maximálně vstříct. Pokud by nastal jakýkoliv problém ať už technický na vaší moto nebo havárie, máme na ostrově vlastní dodávku na odvoz zpět do hotelu a mechanika který Váš stroj opraví bude li to možné zpět do provozuschopného stavu. Bereme s sebou i pneuservis a nejběžnější pneumatiky. Pokud chcete vzít s sebou přítelkyni, manželku nebo celou rodinu, zaplatí navíc jen ubytování a letenku a můžete si celý týden užít třeba společně. Po týdnu odlétáte zpět domů opět přímým letem, motorky přijedou do ČR tři dny po Vás, vyzvednout si je pak budete moct kdykoliv u nás. Tak co? Myslíte si že je to skvělý plán? Pojeďte s námi!

Termín: 13.5. - 20.5.2017
Cena: 46.000Kč
Obtížnost: lehká
Nájezd: 2400Km (do 400km denně)

Registrace a info: http://www.raceczech.cz/sardinie

Program:

4.6. - nakládka moto do kamionu Brno, Praha
11.6. - odlet z Bratislavy 12.25, ubytování, úvodní školení
12.-17.6 - každý den vyjížďky po Sardinii cca 300-400km
18.6. - odlet z Alghera 14.55 do Bratislavy
22.6 - příjezd kamionu s moto do ČR, možnost vyzvednutí Praha/Ostrava

Cena zahrnuje:

 • transport motocyklu a motovybavení Brno, Praha -> Sardinia -> Praha, Brno včetně pojištění
 • letenka Bratislava - > Sardinia -> Bratislava
 • místní transport letiště -> hotel -> letiště
 • odvoz moto v případě havárie/poruchy do hotelu
 • ubytování 7 dní v hotelu *** s polopenzí (dvoulůžkový pokoj)
 • technická a mechanická pomoc

Cena nezahrnuje:

 • pohonné hmoty
 • obědy a ostatní individuální jídlo a nápoje mimo polopenzi
 • cestovní a úrazové pojištění (povinné)
 • díly a materiál pro případné opravy motocyklu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

Transport moto/jezdec

O víkednu 4.-5.6. přivezete svoje motocykly k nám na naložení Praha/Brno a to včetně všeho ostatního vybavení (kombinéza, boty, helma, kufry, ostatní oblečení). My vše v neděli naložíme do kamionu a ten odjede předem k našemu hotelu na Sardinii kde na nás bude čekat. My poletíme letadlem v sobotu 11.6. v 12.25 z Bratislavy. Pro přesun na letiště do Bratislavy můžete využít ideálně bus Student Agency. Transport z letiště v Algheru do hotelu bude zajištěn mikrobusem. Do letadla si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměrech max. 55X40x20 cm o max. hmotnosti 10Kg. Nakládka moto na cestu zpět bude po ježdění 17.6. a odlet z letiště v Algheru 14.55 do Bratislavy. Motocykly jsou pojištěny pro převoz kamionem, pojistka je započtena v ceně.

Ubytování

Ubytováni budete ve městě Bosa v Hotelu Gabbiano*** s polopenzí na dvoulůžkovém pokoji (jednolůžkový pokoj je možné přiobjednat za 4800,-Kč/ 180€. Hotel se nachází přímo u moře, na pláž je to v žabkách asi 50m do města s restauracemi a obchody je to 5 minut chůze. Po celou dobu je k dispozici hotelové parkoviště pro auto/moto. Snídaně kontinentální formou švédských stolů, opravdu výborné večeře z místních surovin nabízejí výběr z několika jídel, kuchyně je zcela vyjímečná a luxusní, trávíme tam většinou celý večer, zamilujete si ji!

Rodina a doprovod

Pokud byste chtěli vzít s sebou někoho jako doprovod nebo třeba manželku s dětmi, zaplatí pouze letenku a ubytování a můžete celý týden strávit spolu. Hotel je přímo u moře a má svoji vlastní pláž s lehátky a deštníky, pláž je písčitá, ideální pro děti, pokud budete mít zájem, zajistíme Vám na dobu pobytu auto kterým bude možné se dopravovat po ostrově.

Instruktoři/itinerář

Všichni účastníci (max. 25) se rozdělí po příjezdu do pěti skupin podle zkušeností případně podle typu motocyklu od začátečníků nebo pomalých jezdců po rychlé jezdce. Každá skupina bude mít vlastního průvodce/instruktora (aktivní cestovatelé a okruhoví závodníci) a každý z instruktorů povede svoji skupinu po připravené trase během celého dne. Každý z jezdců dostane ráno plán cesty a nahrajeme mu trasu do navigace/mobilu pokud by se chtěl během dne vydat vlastní cestou nebo chtěl denní trip zkrátit nebo jinak upravit. Během dne budou pro každou trasu dva checkpointy kde na sebe všichni budou čekat v předem domluveném čase, jeden z nich bude i pauzou na oběd. Na každé trase navštívíme vždy několik zajímavostí např. Jeskyně Grotta di Nettuno, radarová námořní základna NATO, město Castelsardo nebo žulové skály Capo di Orso. V závislosti na počasí a podle vašeho přání můžeme druhý checkpoint udělat s koupáním na některé z nádherných pláží po cestě. Pro gastroturisty máme na každý den připraven oběd v některé z místních farem nebo restaurací kde budeme při pauze a oddychu ochutnávat místní sýry, salámy, olivy a mořské plody.

Asistenční služba / servis

Po celou dobu bude na ostrově připraven náš mechanik s dodávkou. Pokud by měl někdo technickou závadu nebo nehodu, přijede pro něj kamkoliv po ostrově a pomůže mu závadu odstranit nebo ho naloží i s motorkou a odveze do hotelu. Povezeme s sebou technické zázemí pro drobné opravy a výměnu pneumatik včeteně základních pneu. Doporučujeme aby každý s sebou vezl rezervní řadičku, spojkovou i brzdovou páčku pro svůj motocykl! Důrazně doporučujeme mít na akci nazuté nové pneu nebo vézt s sebou rezervní, místní asfalt je velmi hrubý a pneu na ostrově mizí opravdu, ale opravdu hodně!

Workshopy a grilování/degustace vín

Na každý večer pro vás máme připraveny workshopy s moto tématikou (jak správně jezdit na moto, posez, brždění, používání spojky, průjezd zatáčkou, akcelerace, připrava na jízdu technická příprava moto) a grilování a ochutnávku místních vín.

Jestli jste to dočetli až sem, tak gratulujeme. Už teď Vám musí být jasné, že tam chceme hlavně jezdit, ale i trochu poznávat a večer trávit u dobrého jídla a vína s přáteli. Pokud máte jakékoliv dotazy napište nám je, rádi vše zodpovíme na www.raceczech.cz/sardinie

Video

 

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (13x):


TOPlist