reline_unor17.-26.11.2017: Andalusia, Sierra Nevada, Gibraltar, Portugalsko.

Sychravý podzim v Česku je ideální doba jet natočit ty nejlepší kilometry sezóny do teplého a slunného Španělska. Stabilní počasí okolo 20-25 stupňů Celsia bez srážek, moře, prázdné silnice, výborné jídlo a krásné pamětihodnosti, které stojí zato vidět Vás vítají s otevřenou náručí. Instruktor a průvodce se vám bude věnovat po celou dobu akce, starosti s nejlepší cestou a veškeré plánování a starosti tedy hodíte na týden zcela za hlavu. Úplně si to dovedete představit? Zařídíme všechno pohodlně za Vás a Vy si už jen vychutnejte týden bez starostí za řídítky svého stroje!

Kapitoly článku

PRO KOHO JE AKCE URČENA?

Bez rozpaků pro všechny. Jezdí s námi holky, které na motorkách jezdit teprve začínají, ostřílení cestovatelé, kteří preferují už jen top cesty (dlouhé a nudné přesuny na ta nejlepší místa už pro ně nejsou ničím zajímavým nebo se jimi nechtějí už zatěžovat) běžní motorkáři kteří používaji motorku na cestu do práce a samozřejmě i sportovní kolenobrusiči. Ať tedy pojedete na cestovním enduru, naháči nebo nabroušeném supersportu, pojedete díky rozdělení do dvou skupin (podle typu motorky nebo jezdeckých zkušeností) vždycky s jezdci vaší úrovně a nehrozí tak že byste na někoho celou dobu čekali a nebo naopak že by někdo čekal na vás.

A JAK TO CELÉ VLASTNĚ PROBÍHÁ?

Týden před akcí přivezete k nám (Praha / Automotodrom Brno) Vaše motorky i s ostatním vybavením a my je naložíme do kamionu a vyšleme hned na cestu do Španělska. Sami pak za námi přiletíte přímým letem z Prahy. Po příletu na Vás budou čekat připravené vaše motorky i instruktoři, kteří Vás rozdělí podle zkušeností nebo typu motocyklu do optimální skupiny. Po úvodním školení se Vám pak budou celých 8 dní věnovat. Maximální počet jezdců je 5 na jednoho instruktora. Máme pro Vás připravené perfektní a vyzkoušené trasy na každý den a nemusíte se tedy starat o plánování a itineráře. Během každého dne pojedete nejen tou nejlepší cestou, ale navštívíte vždy i několik zajímavých míst, například pohoří Sierra Nevada, testovací úsek španělských novinářů Marbella-Ronda, Gibraltar, Plaže Tarifa, městečko Monda. Po cestě spíme každý den v jiném hotelu, ale vzhledem ke stabilnímu počasí, které tam v tuto dobu panuje, jedeme pouze nalehko, veškerá Vaše zavazadla Vám bude po celou dobu akce převážet naše dodávka která s námi pojede zároveň jako doprovod po celou cestu. Zpět domů odlétáte opět přímým letem z Malagy, motorky přijedou do ČR čtyři dny po Vás, vyzvednout si je pak budete moci kdykoliv u nás. Tak co? Myslíte si, že je to skvělý plán? Pojeďte s námi!

PROGRAM:

11.11. - nakládka moto do kamionu Brno, Praha
17. 11. - odlet z Prahy, úvodní školení
18. - 25. 11. – Andalusia, Sierra Nevada, Gibraltar, Portugalsko, cca 300 denně
26.11. - odlet zpět do Prahy
2. 12. - příjezd kamionu s moto do ČR, možnost vyzvednutí Praha/Brno

CENA ZAHRNUJE:

 • transport motocyklu a motovybavení Brno, Praha -> Španělsko -> Praha, Brno včetně pojištění
 • letenka Praha - > Malaga-> Praha
 • místní transport letiště -> hotel -> letiště
 • ubytování 8 dní v hotelu *** se snídaní (dvoulůžkový pokoj)
 • technická a mechanická pomoc
 • služby průvodce/instruktora

CENA NEZAHRNUJE:

 • pohonné hmoty
 • obědy, večeře a ostatní individuální jídlo/pití
 • cestovní pojištění (povinné)
 • díly a materiál pro případné opravy motocyklu
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • transport moto ke kamionu v případě nehody/poruchy

TRANSPORT MOTO/JEZDEC

O víkendu 11.-12.11. 2017 přivezete svoje motocykly k nám na naložení Praha/Brno (Automotodrom) a to včetně všeho ostatního vybavení (kombinéza, boty, helma, kufry, pneumatiky, ostatní oblečení). My vše v neděli naložíme do kamionu a ten odjede předem k našemu prvnímu hotelu ve Španělsku, kde na nás bude čekat. My poletíme letadlem v pátek 17. 11. z Prahy. Transport z letiště ve Španělsku do hotelu bude zajištěn mikrobusem. Do letadla si můžete vzít příruční zavazadlo o rozměrech max. 55x40x20 cm o max. hmotnosti 10Kg. Nakládka moto na cestu zpět bude večer po ježdění 25. 11. a odlet z letiště ve Španělsku (Malaga) do Prahy v neděli ráno. Motocykly jsou pojištěny pro převoz kamionem, pojistka je započtena v ceně.

UBYTOVÁNÍ

Ubytováni budete vždy v hotelu o standartu *** se snídaní na dvoulůžkovém pokoji. Snídaně jsou většinou kontinentální formou švédských stolů. Příplatek za jednolůžkový pokoj je 7300Kč.

DOPROVOD

Pokud byste chtěli vzít s sebou někoho jako doprovod (spolujezdec), zaplatí pouze letenku a ubytování, místní transfery a můžete celý týden strávit spolu. Všechny cesty, po kterých pojedeme, jsou vhodné pro cestování se spolujezdcem, doporučujeme vzít klidně někoho s sebou. Cena za spolujezdce na Vaší moto je 18600 Kč.

INSTRUKTOŘI/ITINERÁŘ

Všichni účastníci (max. 10) se rozdělí po příjezdu do dvou skupin podle zkušeností případně podle typu motocyklu od začátečníků nebo pomalých jezdců po rychlé jezdce. Každá skupina bude mít vlastního průvodce/instruktora (aktivní cestovatelé a okruhoví instruktoři Michal Mulač a Tomáš Kabourek) a každý z instruktorů povede svoji skupinu po připravené trase během celého dne. Každý z jezdců dostane ráno plán cesty a nahrajeme mu trasu do navigace/mobilu pokud by se chtěl během dne vydat vlastní cestou nebo chtěl svoji trasu individuálně zkrátit nebo jinak upravit. Během dne budou pro každou trasu většinou navíc dva checkpointy, kde na sebe obě skupiny budou čekat v předem domluveném čase, jeden z nich bývá s pauzou na oběd, druhý většinou návštěva nějakého zajímavého místa. V závislosti na počasí a podle vašeho přání můžeme druhý checkpoint udělat s koupáním na některé z pláží po cestě.

A kam tedy že to vlastně pojedete? Nejdříve se vydáme po mořském pobřeží směrem k Almerii kde uhneme do hor a po jejich úpatí které lemují krásné široké cesty plné dlouhých a přehledných zatáček a vyhlídek se přiblížíme až k lyžařskému středisku Sierra Nevada. Odtud pak budeme pokračovat po klikatých vedlejších cestách až na testovací úsek většiny novinářských eventů ve španělsku Marbella-Ronda. Dále pokračujeme opět po pobřeží až na Gibraltar. Tam nasajeme tu exkluzivní atmosféru staré Anglie, bude li dobré počasí, vyjedeme lanovkou na Rock of Gibraltar, navštívíme nejjižnější místo kontinentu s výhledem na Afriku a pomníkem generála Sikorskiho. Odtud budeme pokračovat okolo pláží Tarifa směrem do Portugalska abychom projeli nádherná přírodní místa v oblasti Algarve abychom se pak oklikou přes národní park Vale do Guadiana přiblížili přes Sevillu opět k moři do Malagy. Každý den stavíme na dobré jídlo, kávu a večery jsou téměř vždy vyhrazeny společné večeři a vínu (mají i dobré pivo :-)

ASISTENČNÍ SLUŽBA/SERVIS

Po celou dobu akce bude přítomen náš mechanik s dodávkou. Pokud by měl někdo technickou závadu nebo nehodu, přijede pro něj kamkoliv po cestě a pomůže mu závadu odstranit nebo ho naloží i s motorkou a odveze ke kamionu/do hotelu. Povezeme s sebou technické zázemí pro drobné opravy. Doporučujeme, aby každý s sebou vezl rezervní řadičku, spojkovou i brzdovou páčku pro svůj motocykl! Důrazně doporučujeme mít na akci nazuté nové pneu (pneumatiky Vám můžeme přezout u nás před nakládkou moto včetně dodání pneumatik Pirelli, Bridgestone, Michelin).

Jestli jste to dočetli až sem, tak gratulujeme. Už teď Vám musí být jasné, že tam chceme hlavně jezdit, ale i trochu poznávat a večer trávit u dobrého jídla a vína s přáteli. Pokud máte jakékoliv dotazy, napište nám je, rádi vše zodpovíme, pokud už víte, že chcete jet s námi, vyplňte registrační http://www.raceczech.cz/spanelsko a my se na Vás budeme těšit.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):


TOPlist