globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Jak se koukate na pokuty podle majetku?
29.8.2010 v 15:11
Tady mrknete

Bohati by meli veliky pokuty, chudi zase malinky pokuticky..co na to rikate hribecci moji?

Naposledy editováno 29.08.2010 15:13:06
Anketa: Jste pro urcovani vyse pokut podle majetku hrisnika?
Ano
67%
327
Ne
31%
151
Jeste nevim
3%
13

1 reakcí na tento příspěvek Jak se koukate na pokuty podle majetku?

22.2.2011 v 11:14 | Nahoru | #1
Zamyslete se nad tímto:

Když má někdo plat kolem 10 tisíc čistého (ano, i takoví jsou), tak je pro něj pokuta 2000,-Kč za mírné překročení rychlosti skoro až likvidační... Je to 20% z platu, ale třeba taky 100% toho, co má měsíčně na útratu poté, co zaplatí nutné náklady (byt, strava a může živit rodinu). Klidně to může být pro něj i více, než těch 100%.... Nezbyde než si na tu pokutu půjčit.

A naopak, když má někdo plat např. 50 tisíc čistého, tak je pro něj pokuta 2000,-Kč za mírné překročení rychlosti skoro legrační. Je to jen 4% z platu a třeba jen 10 % z toho, co má měsíčně k dispozici na útratu (poté co zaplatí to samé, byt, stravu, rodinu, vydá na to samozřejmě více, např. 30 tis.)

Takže za stejný přestupek jednomu vezmeme 20% z platu a jinému 4% z platu ??

Nebo jednomu 100% z toho co mu zbývá a druhému 10% ??

(i když taky hned někdo navrhne, že co je mu po tom, co si kdo platí a ten co má plat 50 tisíc, tak ten chudák má často hypotéku na byt třeba 30 tisíc nebo i víc, ale to je jen jeho a jeho problém, prostě názorů pro a proti kolik procent z platu komu zbývá na "normální život" je nekonečno.... s tím bychom se nikam nedostali)

Jen jsem chtěl naznačit, že současný systém "všem stejně" není vůbec "všem stejně", chudáka může zlikvidovat a bohatý se jen směje.

Pokuta má být výchovná u všech lidí stejně. U chudých i u bohatých.
To se snad shodnem, ne?

No a u bohatých rozhodně nemůže být nějaká směšně nízká částka stejně výchovná, jako u chudého, pro kterého to je dost velká částka a třeba si musí na měsíc půjčit prachy, aby do výplaty vydržel.

---

Pamatuji si, jak jsem čekal na polsko-ukrajinské hranici, byli tam 2 poláci na BMW a jen si dělali legraci že když tak dají po pěti dolarech, jen ať v klidu projedou. Poslouchal je jiný polák (z nějakého starého auta) a hned jim to začal vyčítat, ať nic nedávají, ž pak si ti celníci zvyknou a budou to chtít po všech....
Prostě bohatí vůbec neví, jakou mají peníze cenu pro chudé....
(možná to sem nepatří, ale myslím že jo)

----

A argument, že Policie nemůže mít přístup k přímům lidí neopstojí.
Vždyť vůbec nemusí částku určovat, stačí že to jen "předá dál", jen napíšou jaký prohřešek se stal. A další úřad (městký, obecní, nebo finanční úřady) by to už ustanovili.
A u podnikatelů, kteří neustále mají příjmy "nula", tak stanovit dle majetku nebo obratu, když se chce, tak se funkční systém dá udělat.
Když už to funguje v některých západních civilizovaných zemích, tak proč ne u nás...

----

možná jsem to blbě a narychlo napsal, možná jsem něco jen naťuknul, beztak to chce všechno promyslet a dotáhnout do konce, ale ten základ, že "Pokuta má být výchovná u všech lidí stejně", tak ten si myslím že je dobře.

---

Úplně mimo toto ještě podotknu, že ta pokuta 2000,-Kč za mírné překročení rychlosti je u nás vyšší, než na Slovensku, Rakousku i v Německu za úplně stejnou rychlost.
Což je buzerace, kterou nechápu.

Naposledy editováno 22.02.2011 11:29:48

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Jak se koukate na pokuty podle majetku?

22.2.2011 v 11:50 | Nahoru | #2
Roman2bk: Podle té procentuální logiky musí za vraždu dostat starý člověk kratší trest, než mladý. Protože u šedesátiletého lze předpokládat, že mu zbývá 10 let života a trest 10 let znamená vlastně doživotí. U dvacetiletého naopak 10 let znamená, že z basy vyleze ve třiceti v plné síle.
"Takže za stejný zločin jednomu vezmeme 20% ze zbytku života jinému 100%?
Nebo jednomu 100% z toho co mu zbývá a druhému 10%?"
Blbý argument, ale úplně stejně blbý, jako u těch bohatých.

"A u podnikatelů, kteří neustále mají příjmy "nula", tak stanovit dle majetku nebo obratu, když se chce, tak se funkční systém dá udělat."
Tak mi řekni, jak určíš výši majetku u případu "boháčův syn bez vlastního majetku a příjmu ve ferrari psaném na tatínka". Můžeš dělat systém jaký chceš, vždycky ti najdu způsob, jak s ním vymrdat. Osobou blízkou počínaje a zatajováním majetku konče.

Jediné, k čemu by to vedlo, by byla bohapustá korupce. Neznám boháče, který by byl takový idiot, aby platil stotisícovou pokutu, když si za desetinu toho koupí úředníka, který jeho případ ukončí razítkem "nebylo prokázáno".

Kromě toho se tím pořád táhne ta nit - k čemu je vlastně ten slavný bodový systém? Protože s ním by stačilo piráta nachytat párkrát po sobě, sebrat mu řidičák a pokud by jezdil znovu, skončil by v lochu za maření úředního rozhodnutí. Jenže to by museli někteří hnout prdelí a jít chytat piráty do terénu, a ne sedět na zadku v kanclu a koukat na nahrávky kamer.

A to pomíjím, že tenhle nápad je hrubým porušením rovnosti všech před zákonem a vlastně legalizuje třídní nenávist. To už tu bylo - děkuji, nechci.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist