globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Správní řízení a spravedlnost?
 
25.10.2015 v 12:19
Myslíte, že pan ministr dobře pochopil, k čemu by mělo sloužit správní řízení?
A nebo je v této oblasti nekompetentní, měl by jít někam na školení, nebo je to marné, je to marné, je to marné?

"Ťok současně uvedl svou představu: „Když udělám přestupek, měl bych být chycen a pykat.“ Zmínil, že se ve správním řízení stále nedaří vymáhat pokuty efektivně, i když se prodloužila z roku na dva doba promlčení."

Je účelem správního řízení skutečně efektivní vymáhání pokut, nebo je to právo obviněného na objektivní prokázání přestupku, a případně na jeho spravedlivé posouzení?

Naposledy editováno 01.11.2015 20:50:51
Anketa: Jak je na tom pan ministr s právním povědomím?
Má právní povědomí značně deformované.
15%
14
Je to expert v oblasti práva a myslí to s námi dobře.
7%
7
Je to vůl.
78%
73

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:42 | Nahoru | #1

Bings píše: Petr_Ajs> žádný správní poplatek tam není, pointa je v tom, že PČR na místě může blokem udělit pokutu nižší, než je pokuta stanovená zákonem pro správní řízení. V blokovém řízení jsou pokuty od 0 do X a ve správním řízení je spodní hranice pokuty minimálně 1500,- Kč, takže pokud víš, že si přestupek spáchal, vyjde tě to ve většině případů levnějš blokem než ve správním řízení



Poplatek za správní řízení (přesný název neznám, nejsem úředník, ale je to něco jako náklady řízení), pokud v onom správním jsi uznán vinným z přestupku už byl zrušen? To je mi novinka. Neřeší se tu pouze PČR, ale i MP. Krom toho, pokuty i jejich rozmezí se řídí zákonem a ne složkou, která ji uděluje.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:05 | Nahoru | #2
Petr_Ajs> Náklady správního řízení v podobě paušální částky ti samozřejmě naúčtovat můžou, ale většina úřadů co vím, tak to nedělá. Uplatňuje se to pouze v případě, že tam vznikají nějaké extra náklady, například na znalecký posudek, někdy ani tak ne. Je ale fakt, že nevim , jak to chodí na všech úřadech. Jinak jsem nikdy nepsal, že záleží na tom, který orgán pokutu ukládá, ale jde o to, zda se pokuta ukládá v blokovém nebo plném správním řízení. Pokutu v blokovém řízení mohou uložit samozřejmě i jiné orgány než PČR, třeba též městská policie nebo sám správní orgán, který je oprávněn přestupkové jednání projednat, tedy příslušný obecní úřad s rozšířenou působností.
Téma je zamknuto


TOPlist