WSBK Portimao – Pole position SBK má Giugliano, Ježek startuje třetí

Superstock 1000 – kvalifikace

Po úvodních deseti minutách patřila provizorní první řada na startu Robertu Tamburinimu (MotoxRacing BMW) s časem 1'45,461 sekundy, Sylvain Barrier (G.M.Racing) ztrácel 0,117 sekundy a Lorenzo Savadori (Nuova M2 Racing) byl o 0,167 sekundy pomalejší. Ondřej Ježek (Triple-M by Barni Racing Ducati) byl v boxech a zatím neměl zajetý kvalifikační čas, takže v tabulce figuroval až jako poslední. Na dráhu vyjel těsně před polovinou třicetiminutové kvalifikace.

V patnácté minutě Ondřej Ježek zrovna zajel první rychlé kolo, kterým se katapultoval na čtvrtou pozici, když nastavil 1'46,300 sekundy a dostal se tak před oba jezdce Yamahy R1 Floriana Marina (MRS Yamaha) a Keva Coghlana (MRS Yamaha). Na provizorní pole position zůstával Roberto Tamburini, druhé místo si držel Francouz Sylvain Barrier a třetí Lorenzo Savadori.

Dvanáct minut před koncem zavelel k útoku Kev Coghlan a časem 1'45,456 sekundy se posunul na první místo. Navíc hned v dalším kole zajel 1'45,251 sekundy a překonal tím místní rekord Danila Petrucciho (1'45,282) z roku 2011. Před Ondřeje Ježka se mezitím dostal Christoffer Bergman (M Competition) a Kevin Calia (Nuova M2 Racing), takže byl sedm minut před koncem osmý. Rychlá kola měla rozjetá také řada dalších závodníků.

Pět minut před koncem je situace na předních příčkách znovu úplně jiná. S časem 1'44,522 sekundy má provizorní pole position Roberto Tamburini. Druhý Lorenzo Svadori ztrácí 0,147 sekundy, třetí Florian Marino byl o půl sekundy pomalejší. Ondřej Ježek figuroval na osmé pozici, ale ve svém osmém kole nastavil čas 1'45,026 sekundy a posunul se do první řady na třetí místo. Do konce kvalifikace zbývaly dvě minuty.

Pole position na startu získal v novém rekordu 1'44,522 sekundy jezdec BMW Roberto Tamburini. Z druhého místa odstartuje Lorenzo Savadori na Aprilii a třetí v pořadí bude na startu Ondřej Ježek, jezdec Ducati.