WSBK Misano – V pátek zajel nejrychleji Biaggi, Ježek je první v STK1000

Superbike – 1.volný trénink

Po úvodních deseti minutách tréninku byl na první pozici s časem 1'36,422 sekundy Max Biaggi (Aprilia Racing Team Red Devils). Ital začal pěkně svižně, což se jeho příznivcům muselo líbit. Druhý čas 1'36,841 sekundy měl na kontě Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), třetí Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils) ztrácel necelých sedm desetin. Časy do pátého místa měli na kontě Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) a Sylvain Guintoli (Pata Honda World Superbike Team). Jezdec na divokou kartu Markus Reiterberger (VanZon Remeha BMW) byl s časem 1'38,452 sekundy osmý v pořadí.

Také druhou polovinu tréninku zahájil Max Biaggi na špici výsledkové tabulky, když své maximum posunul na hodnotu 1'36,165 sekundy. Druhý Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) ztrácel 0,445 sekundy, třetí Chaz Davies byl o šest desetin pomalejší. Hodně dobře jel německý závodník Markus Reiterberger, protože jemu patřil sedmnáct minut před koncem tréninku čtvrtý čas 1'36,937 sekundy. Pátý byl Jonathan Ream šestý Leon Haslam byl posledním jezdcem v jedné sekundě na Biaggiho.

Deset minut před koncem snížil Tom Sykes ztrátu na prvního Maxe Biaggiho na rozdíl 0,260 sekundy. Jonathan Rea byl s časem 1'36,647 sekundy třetí, Chaz Davies čtvrtý a Markus Reiterberger uzavíral první pětici nejrychlejších.

První trénink vyhrál Max Biaggi, když jako jediný zajel pod minutu a šestatřicet sekund 1'35,684 sekundy a druhému v pořadí Chazu Daviesovi nadělil téměř půl sekundy. Tak to je skutečně velmi zajímavý úvod, protože s tím asi nepočítal nikdo. Hodně lidí se teď asi chytlo za nos a ve druhé tréninku s tím budou chtít něco udělat. Třetí byl dopoledne Jonathan Rea, čtvrtý čas má na kontě další jezdec na divokou kartu Markus Reiterberger, jehož počínání tak trošku připomíná jeho působení v IDM.

Hned v úvodu tréninku havaroval Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jemuž se nepodařilo zajet ani jedno kolo. S technickými problémy válčil Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse). Ten má čtyři odjetá kola, ale ani jedno s časem, kterým by splnil kvalifikační limit.