WSBK Magny-Cours – První závod SBK vyhrál Chaz Davies

Superbike – Superpole (1)

První kvalifikace je pro jezdcem, kteří se v kombinaci časů dvou pátečních tréninků umístili na jedenáctém místě a výš. Není to jen čtvrthodina bitvy o pozice na startovním roštu, ale především o dvě postupová místa do druhého Superpole. Jelo se na vodě a hned v prvním kole po výjezdu z boxů skončil na zemi v páté zatáčce Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team). Ital musel zpátky do boxů, následovala krátká oprava a devět minut před koncem byl zpátky na trati.

V momentě, kdy všichni jezdci zajeli do boxů, figuroval na špici s časem 1'56,925 sekundy Matthieu Lagrive (Pedercini Racing), druhý Alex De Angelis (IodaRacing Team) měl na kontě čas 1'57,410 sekundy. Karel Abraham (Milwaukee BMW) byl prozatím šestý s časem 2'00,186 sekundy. Pět minut před koncem havaroval v šestnácté zatáčce Matthieu Lussiana (Team ASPI), pro něhož tím Superpole předčasně skončilo.

Těsně po vypršení časového limitu pro první Superpole měli postup do SP2 Nicky Hayden a Davide Giugliano, jenže skvělé kolo 1'55,675 sekundy zajel domácí závodník Matthieu Lagrive, který si tím v samotném závěru vybojoval postup. Francouz překonal Američana Haydena rozdílem dvaaosmdesáti tisícin. Čas pro SP2 jel také Josh Brookes (Milwaukee BMW), ale Australan spadl a do závodu odstartuje čtrnáctý. Jeho týmový kolega Karel Abraham se do závodu kvalifikoval na osmnáctou pozici startovního roštu.

Superbike World Championship – Superpole (1)