WSBK Magny-Cours – První závod SBK vyhrál Chaz Davies

Program druhého dne světového šampionátu superbiků měl ve Francii dost nabitý program, který navíc v mnohém ovlivnilo deštivé počasí. Na úvod jeli poslední třetí volné tréninky jezdci tříd FIM Superbike a FIM Supersport, jenž o něco později bojovali v Superpole o pozice na startu. Pole position vyhrál v třídě Superbike Jonathan Rea, v třídě Supersport to byl Kenan Sofuoglu. Ondřej Ježek se do závodu kvalifikoval na třiadvacátou pozici. První závod superbikové kategorie nabídl velmi zajímavé klání, které začalo na mokrém povrchu, ale cílem už jezdci projížděli na suchém asfaltu okruhu v Magny-Cours. Nejlepší taktiku zvolil Chaz Davies, který po zásluze slavil vítězství. Karel Abraham skončil šestnáctý. Posledním bodem sobotního programu byla kvalifikace třídy seriálu FIM Cup STK1000, kterou vyhrál domácí závodník Yamahy Lucas Mahias.

Superbike – 3.volný trénink

Ve třetím tréninku čekala na jezdce superbiků mokrá trať, takže na řadu přišla změna nastavení motocyklů, což týmům neumožnilo pokračovat v místě, kde v pátek odpoledne skončili. Nejrychleji zajel v sobotu dopoledne Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), jehož čas je na hodnotě 1'55,257 sekundy. Druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) byl o necelé dvě desetiny pomalejší, ale třetí v pořadí Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) už ztrácel téměř jednu a půl sekundy.

Časy do pátého místa zajeli Alex De Angelis (IodaRacing Team) a Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse), který na prvního Sykese ztratil 2,155 sekundy. Pozici na hranici první desítky dlouho držel český závodník Karel Abraham (Milwaukee BMW), který třetí trénink nakonec uzavřel s třináctým časem 1'59,708 sekundy a je posledním jezdcem s kolem pod dvě minuty.