WSBK Laguna Seca – V pátek byl nejrychlejší Davies

Superbike – 2.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách už měla většina jezdců své maximum na kolo rychlejší než dopoledne. Vůbec nejrychlejším byl Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) s časem 1'23,789 sekundy, druhý Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) ztrácel 0,147 sekundy a stále se snažil Sykese překonat, jenže poslední sektor mu jeho šance kazil. Třetí čas měl Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), čtvrtý byl Leon Haslam (Aprilia Racing Team Red Devils), který dnes poprvé zajel do první pětice, když nastavil 1'24,240 sekundy. Pátý čas měl Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jenž na prvního Sykese ztrácel půl sekundy. Šestý byl Niccoló Canepa (Althea Racing), ale ten si zatím své maximum z pátečního dopoledne nezlepšil.

V polovině druhých volných jízd zůstávalo pořadí na prvních pěti místech stejné – Tom Sykes, Chaz Davies, Jonathan Rea, Leon Haslam a Davide Giugliano. Zlepšil se Randy De Puniet (Voltcom Crescent Suzuki Team), který byl s časem 1'24,598 sekundy sedmý, těsně za ním byl jeho týmový kolega Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki Team). Devátý čas patřil Davidu Salomovi (Team Pedercini), první desítku uzavíral Ayrton Badovini (BMW Motorrad Italia SBK Team), jenž na nejlepší čas ztrácel sekundu. Rozdíl mezi devátým Salomem a jedenáctým Sylvainem Guintolim (Pata Honda World Superbike Team) bylo pouhých sedm tisícin. V pětadvacáté minutě zrychlil Davide Giugliano na 1'24,060 sekundy a posunul se na třetí místo.

Patnáct minut před koncem tréninku byli na dráze pouze tři jezdci, zbytek zůstával v boxech. Na prázdné trati chtěl Leon Haslam vylepšit své nejrychlejší kolo, což se mu dařilo, ale poslední sektor jezdce Aprilie pokaždé přibrzdil, takže s časem 1'24,240 sekundy zůstával na páté pozicí. V posledních deseti minutách už většina vyjela z boxů na dráhu. Davide Giugliano výrazně zrychlil a časem 1'23,858 sekundy se posunul na druhé místo. V posledních pěti minutách to vypadalo na sérii velmi rychlých kol, které určí výslednou podobu pátečního programu dvou volných tréninků.

V jednačtyřicáté minutě nastavil Chaz Davies 1'23,633 sekundy a byl nejrychlejší. Tom Sykes rázem ztrácel 0,156 sekundy, Davide Giugliano byl o 0,225 sekundy pomalejší. Do konce tréninku už na špici výsledkové tabulky k žádné změně v pořadí nedošlo takže páteční tréninkovou část vyhrál tovární jezdec Ducati Chaz Davies, druhý skončil Tom Sykes a třetí Davide Giugliano. Provizorní postup do druhého superpole má před rozhodujícím třetím tréninkem také čtvrtý Jonathan Rea, pátý Niccoló Canepa, šestý Leon Haslam, sedmý Jordi Torres, osmý Randy De Puniet, devátý Alex Lowes a desátý Sylvain Guintoli.

Jen jedno kolo stačil zajet Leandro Mercado (Barni Racing Ducati), když ve třetí zatáčce spadl a musel do zdravotního centra okruhu v Laguně Seca. Podle prvních informací mělo dojít ke zlomenině prstu levé nohy, vymknutí kotníku a řadě pohmožděnin. Další pokračování v přípravě na nedělní závody je u Argentince s velkým otazníkem. Ve třetí zatáčce o něco později havaroval také Ayrton Badovini (BMW Motorrad Italia SBK Team) a v samotném závěru spadl ve druhé zatáčce Davide Giugliano.

Superbike World Championship – 2.volný trénink (FP1+FP2)