WSBK Katar – První závod vyhrál Davies, titul Rea

Superbike – Superpole (1)

Cílem každého z jezdců je postoupit do druhého Superpole a patnáct minut měli k tomu, aby zajeli na dvě první pozice. V polovině vedl Michael van der Mark (Honda World Superbike Team) s časem 1'58,021 sekundy, druhým jezdcem v pořadí byl Davide Giugliano (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) s kolem za 1'58,231 sekundy. Něco přes čtyři desetiny ztrácel na postup Němec Markus Reiterberger (Althea BMW Racing Team), Karel Abraham (Milwaukee BMW) byl desátý.

Jezdci superbiků zajeli do boxů vyměnit pneumatiky na nichž se budou snažit nastavit své kvalifikační maximum. Dvě minuty před koncem figurovali na postupových pozicích stále stejní jezdci a to VD Mark a Giugliano. Němec Reiterberger byl třetí, Leon Haslam (Team Pedercini) čtvrtý, Karel Abraham zůstával desátý.

Do druhého Superpole postoupil Michael van der Mark, jehož maximum na kolo představuje 1'57,550 sekundy. Druhý v pořadí je Davide Giugliano. Dobře zajel Raffaele De Rosa (Althea BMW Racing Team), který skončil těsně za postupem a do závodu odstartuje třináctý. Karel Abrahm v závěru zrychlil na 1'58,934 sekundy a do závodu odstartuje osmnáctý.

Superbike World Championship – Superpole (1)