WSBK Aragonie – V pátek byl nejrychlejší Sykes

Po dvou úvodních kolech sezony světového šampionátu superbiků je na programu první evropský podnik, který na okruhu MotorLand Aragón přivítá Španělsko. V pátek jeli jezdci všech tří šampionátů dva volné tréninky. V případě superbiků a supersportů se tyto tréninky započítávají do kombinace časů a ty dnes určily desítku jezdců, kteří postupují rovnou do druhého superpole. V kategorii Superbike zajel nejrychleji Tom Sykes, Karel Abraham skončil sedmnáctý. V třídě Supersport je na prvním místě Jules Cluzel, Ondřej Ježek devatenáctý. V STK 1000 neměl soupeře Riccardo Russo, Český závodník Miroslav Popov byl šestatřicátý.

Superstock 1000 – 1.volný trénink

Jako první odstartovali víkend v Aragonii jezdci STK1000. Teplota nebyla zvlášť ideální, protože se ráno pohybovala kolem deseti stupňů. To ale nevadilo dvojici jezdců tovární Yamahy, kteří zajeli na úvod první dva nejrychlejší časy. Riccardo Russo (PATA Yamaha Official Stock Team) dokonce jako jediný pod minutu a pětapadesát sekund s kolem za 1'54,756 sekundy. Druhý Florian Marino (PATA Yamaha Official Stock Team) byl o půl sekundy pomalejší.

Třetí a čtvrtý čas patří jezdcům Ducati. Marco Faccani (Triple M-Racing) nastavil své maximum na 1'55,355 sekundy, což byl pomalejší čas jen o necelou desetinu ve srovnáni s druhým Marinem. Ital Emanuele Pusceddu (SK-Racing Team by Barni) ztratil na první pozici 0,743 sekundy a posledním jezdcem v jedné sekundě byl jezdec Aprilie Roberto Tamburini (Nuova M2 Racing).

Do úvodního kola STK1000 nastoupil český tým DRT Racing s jezdcem Miroslavem Popovem. Ten v prvním tréninku zajel pět kol s předposledním časem 2'05,426 sekundy, což představuje ztrátu víc jak deseti sekund na nejlepšího. Bohužel do konce tréninku už nestihli zaznamenat žádný progres, protože po přibližně dvaceti minutách Popov ve druhé zatáčce spadl. Na zemi skončil během tréninku také Marco Faccani (Triple-M Racing) a Roberto Mercandelli (Team Pedercini).

FIM Cup Superstock 1000 – 1.volný trénink (Top30)