WSBK Aragonie – Superpole vyhrál Davies, první závod Rea

Sobotní program třetího kola světového šampionátu superbiků je pořádně nabitý. Den odstartovala trojice závěrečných tréninků tříd Superbike, Supersport a Superstock 1000. Následovala série bitev o pozice na startovních roštech, což je dvojice Superpole 1-2. V případě SBK byl letos poprvé úspěšný Chaz Davies, první pole position SSP300 získal Nizozemec Scott Deroue. V sobotu jeli jezdci série WorldSBK první závod, který vyhrál Jonathan Rea potom, co v posledním kole havaroval Chaz Davies. Po pádu v prvním superpole Ondřej Ježek nenastoupil do prvního závodu víkendu WorldSBK v Aragonii. Na programu je ještě superpole WorldSSP a kvalifikace Superstock 1000.

MS Superbike – 3.volný trénink

První trénink sobotního programu v Aragonii jeli jezdci superbiků na suchém povrchu dráhy MotorLand Aragónu. Poprvé byl tento víkend nejrychlejší Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) s maximem na hodnotě 1'50,940 sekundy. Druhý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) jel poslední měřené kolo hodně rychle, ale nakonec na Velšana ztratil 0,144 sekundy. Třetí Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) je čtvrtý a Xavi Forés (Barni Racing Team) pátý.

Z první pětky vypadl Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team), který havaroval ve druhé zatáčce, kde o něco později spadl také Leon Camier (MV Agusta Reparto Corse). Ondřej Ježek (Grillini Racing Team) nastavil osmnácté nejrychlejší kolo 1'54,208 sekundy.