VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Komentáře
rejmondo (87) napsal 25.01.2013 v 15:22

Kubát: co není v hlavě, musí být v pc na ten závod jsem koukal live, ale podrobnosti už jsem nepamatoval.
mike.46: já tam byl loni poprvé (IDM+ESA) a super. letos si to doufám zopakuju, ale je to makačka (veliký převýšení a tahat optiku a hlavně sebe, to si člověk zafuní)

mike.46 (604) napsal 25.01.2013 v 08:16

Na podzim jsem jel okolo, tak jsem tam kouknul. Nádhernej okruh s moc hezkým zázemim.

Kubát (1404) napsal 25.01.2013 v 07:47

rejmondo: obdivuju znalosti já mám problémy vzpomenout si na závody z loňské sezony

rejmondo (87) napsal 24.01.2013 v 22:36

josef58: konkrétně šlo o supersporty, na startu zůstal Briguet a kvůli tomu padli Mc Carthy, Aerts a Kempener

josef58 (823) napsal 24.01.2013 v 22:17

rejmondo
dík za upřesnění, jak rok, tak i ta jména už nevím, ale jistě by se to dalo někde dohledat. Bourák to byl fakt hnusnej.

rejmondo (87) napsal 24.01.2013 v 20:26

trošku upřesním autora v pojmenování Red Bull Ringu. Zeltweg je nedaleká obec a okruh Zeltweg byl na místním letišti a jel se zde 1 závod F1 v roce 1964. Severně od Zeltwegu byl postaven v roce 1969 okruh Ostereichring, v roce 1977 byla upravena první pravá po startu a v roce 1995 byla trať radikálně upravena a zkrácena do podoby takměř současné (změna na A1-Ring). V roce 2004 další snaha o změnu, zbourání všech boxů, včetně startovní věže a části tratě. Pak se do toho vložila politika a bylo po stavbě. Po letech klidu je nakonec okruh dostavěn opět do podoby A1 a přejmenován na Red Bull Ring.
to Josef58. v roce 1998 při startu padli 4 jezdci

josef58 (823) napsal 24.01.2013 v 19:27

Je to pěkná trať, není to žádná placka a ani ruka toho Němce. Tou točkou na horizontu po startu si myslím to pokazili. V 77 jsme tam byli na F1. Taky se mu říkalo Österajchring

Ale k SBK, vzpomínám jak při startu tam došlo k těžké havárce hned při startu. V první řadě neodstartoval a další do něj narazil, oba zůstali mehybně ležet a závod byl okamžitě zastaven. Rok už nevím.

DutchTT (846) napsal 24.01.2013 v 15:25

nevrátí, bohužel krásná trať.
to Orgovany: Já znám jen dva rakouské okruhy RedBull ring (alias A1 resp. Zeldweg) a Salzburgring.Pannoiaring je sice v Ma´darsku, ale patří rakušakům! Ještě se tam jezdí dva závody motorek do vrchu, dokonce jako mistrovství UEM!!

Kubát (1404) napsal 24.01.2013 v 14:37

peter996: podle mě jezdil "mrkva" na přelomu milénia kompletní sezony až do příchodu 999, která byla hoodně drahá
dokonce jsem kdysi četl v rozhovoru, že motorka se ktrou jezdili byla motorka z obchodu, která byla natuněna díly z katalogu ducati performance a to byly věci, které rok před tím ozkoušeli právě při závodech sbk.
dovedete si představit, kdyby tomu tak bylo i teď?
jinak jsem si ještě prošel výsledky a v té jízdě získal to 11 místo, ale to nebylo absolutně nejlepší.
tím top výsledkem bylo 10 místo z valencie 2004

Orgovany (800) napsal 24.01.2013 v 13:50

To je ale škoda. Jezdili tam největší hvězdy GP ...
Je to rychlej okruh v nádherným prostřdí a bylo by ho tedy škoda .
Kolik maj vůbec Rakušáci velkejch okruhů ?

VIZI (1420) napsal 24.01.2013 v 13:25

dejte to treba do Bratislavy mě je to už jedno

Pete996 (62) napsal 24.01.2013 v 13:13

Mam par sestrihu kde Jirka jezdil celou sezonu. Nevim jestli cestoval i do Australie, ale myslim ze jsem ho videl startovat v Laguna Seca a v Kyalami. Z dnesniho pohledu neuveritelny ze nejezdil jen evropske zavody.

Kubát (1404) napsal 24.01.2013 v 12:00+1

to 11 místo jsem taky tušil a myslím že to bylo někde ve španělsku - snad ve valencii?
z pohledu posledních sezon nás kuba hooodně rozmlsal. když jezdil jirka, tak kolikrát po půlce závodu měl takovou ztrátu, že už se pořadí neobjevovalo ani v televizní grafice člověk zjistil až na konci závodu, jak to dopadlo. tehdá nebývaly žádné livetimingy a v novinách se člověk dozvěděl maximálně velké kulové. a když byly body aspoň za 15 místo, tak to byl malý svátek každopádně býval jirka obrovský bojovník

Bosso (344) napsal 24.01.2013 v 11:45+1

Red Bull Ring se dříve jmenoval třeba Zeltweg. Salzburgring je hodně nebezpečný a už se tak nejezdí ani IDM-Superbike

Orgovany (800) napsal 24.01.2013 v 11:41

Red Bull ring, co je to za okruh ? Mě je dobře známej Salzburgring z tv obrazovek a ten bych si vlastně přál .
Má extrémně rychlou protahovací vlásenku

Bosso (344) napsal 24.01.2013 v 11:30

Ano Zazi, máš pravdu a měl jsi pravdu i se Scassou, tedy doufejme! Ale bylo na to info embargo a stále to ještě není hotové, bohužel! Je to trochu pozdě, všichni už mají svůj budget hotový a navíc nechce nikdo nic dát! Problémem je třeba bonusová smlouva atd. Zdravím z Berlína, je zde hodně škaredě!

Pete996 (62) napsal 24.01.2013 v 11:20

No. Rider Nat Team Bike Retired for: Laps Time Avg-Gap Speed Fastest Lap
1 5 C. EDWARDS USA Castrol Honda Honda 25 43'03.055 150,485 266,6 16 1'38.013
2 1 C. FOGARTY GBR Ducati Performance Ducati 25 43'24.019 20.964 257,7 9 1'37.957
3 22 V. GUARESCHI ITA Yamaha WSBK Team Yamaha 25 44'15.200 1'12.145 251,1 8 1'39.265
4 33 R. ULM AUT Kawa Bertocchi Gerin Kawasaki 25 44'43.387 1'40.332 248,8 11 1'39.518
5 6 G. LAVILLA ESP Kawasaki Racing Team Kawasaki 25 45'08.403 2'05.348 257,7 15 1'38.590
6 68 B. MORRISON GBR Alpha Technik Yamaha Yamaha 24 43'10.660 1 Lap 243,7 12 1'39.293
7 55 M. LUCCHIARI ITA Gattolone Racing T. Yamaha 24 43'49.698 1 Lap 250,0 16 1'38.526
8 39 A. GRAMIGNI ITA Valli Moto Yamaha 24 43'59.512 1 Lap 246,5 13 1'41.576
9 27 F. PROTAT FRA Ducati France FP R. Ducati 24 44'30.509 1 Lap 246,5 12 1'43.365
10 19 L. PEDERCINI ITA Pedercini Ducati 23 43'09.315 2 Laps 243,2 14 1'48.601
11 23 J. MRKYVKA CZE JM SBK Team Ducati 23 43'16.048 2 Laps 233,2 16 1'46.115

Zazi (1006) napsal 24.01.2013 v 11:19

Bosso: 11. ?

Kubát: ano RBR (A1 Ring) je opravdu moc pěkný. Byl jsem v roce 2003 na F1 a super!

Bosso (344) napsal 24.01.2013 v 11:15

Když už jsme u "23", tak v první jízdě dosáhl tento skvělý pilot na své nejlepší umístění vůbec: Kolikátý tehdy skončil? A překonala ho - z českého pohledu - až "96" 1. dubna 2007 v Doningtonu v první jízdě.

Kubát (1404) napsal 24.01.2013 v 11:03

zazi: správně
mám dokonce tušení, že jsem ten závod sledoval v televizi. jinak RBR je velice pěkná trať

Zazi (1006) napsal 24.01.2013 v 10:59+1