V srdci vášně

Šampionát WSBK se vrací letos už potřetí do Itálie a to do Misana, hlavního města spolkové země Romagna, kde vášeň, fandění lidí a Ducati, jsou pány domu. Tým Liberty tak bude závodit v přátelských zatáčkách s přesvědčením zajet ten nejlepší možný výsledek.

V srdci vášně
Misano World Circuit, kde se bude konat sedmé kolo superbikového Mistrovství světa, je ve skutečnosti nejen domovem Ducati, ale take nejoblíbenějším jevištěm divadelních nadšenců, těch skutečných, jimž v hrudi bije srdce desmodromic. Trať Romagna je ve skutečnosti hodně blízko továrny v Borgo Panigale a díky svému layoutu velmi dobře ladí s technickými charakteristikami 1198R, tedy motorek, které používá tým Liberty.
.
Tým s českým pasem se vrátil z americké cesty jen s polovičním uspokojením, a netrpělivě čeká na zvuky výsledků o víkendu 10. června. Víkend s hvězdami a pruhy začal skvěle po fantastickém Smržově Superpole, ale naneštěstí český tým neuspěl v obou závodech, neboť jezdci Liberty nenašli ten správný pocit na závodních pneumatikách. Misano je tedy restartem potvrdit všechno dobré z minulého závodního víkendu. Cíl je jasný, dvouválcové motocykly Liberty by měly v závodě dojet na pódiová umístění a proč ne…zvítězit!
Celkové pořadí po závodě na okruhu Miller Motorsports Park v Salt Lake City je sice porážkou, ale duch a motivace týmu jsou vysoké a touha po pomstě je přímo úměrná talentu našich jezdců. Pomsta je chuť za výkupné, které musel tým zaplatit v roce 2011, který nebyl žádným vzrušujícím závodním dnem pro tým Liberty.

Jezdci Liberty sice do první jízdy odstartovali velmi dobře, a po prvním kole obsadili Smrž a Guintoli pátou a sedmou příčku. Pak se ale český jezdec pokusil udržet závodní tempo se špicí, dostal smyk a spadl. Guintoli se mu musel vyhnout a ztratil tím několik pozic a pod šachovnicovou vlajkou projel jako sedmý.

Ve druhém závodě skončil francouzský pilot opět na sedmém místě, stejně jako v první jízdě a Smrž opět havaroval. I přes tyto pády není český jezdec zraněný na duši, mimo jiné i proto, že zde vyhrál v roce 2009 Superpole časem 1'35 "435.
Tým Liberty za posledních 12 měsíců vyrostl jak technicky, tak i sportovně. Jezdci Smrž, Guintoli a Berger dobře vědí, že jsou na správné cestě a je jen potřeba proměnit práci technického personálu - kdy česko-italská posádka pracuje nepřetržitě 24 hodin denně - v závodní výsledky.

Více informací o okruhu Misano Circuit

Misano je historickým okruhem, který už více než 20 roků hostí závody MotoGP a SBK. V roce 2006 změnila nejen jméno ze Santa Monica International Circuit na World Circuit, nýbrž i směr jízdy (nyní se závodí ve směru hodinových ručiček) a má osm pravých a pět levých zatáček. Délka okruhu je 4180 metrů a nejmenší šířka tratě je 14 metrů. Okruh v Misanu je ideálním místem pro “tifosi” díky svému postavení a prostorným loukám. Letošní závod bude také prvním holdem SuperSicovi, který tento okruh v Romagně miloval a který zemřel v průběhu závodu MotoGP v Sepangu 2011. Superbikoví hrdinové tak vzdají čest památce Marca Simoncelliho.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist