Sykes vyhrál, Biaggi mistrem světa

Závěrečný závod superbikové sezony vyhrál Tom Sykes s Kawasaki, na stupních vítězů ho doplnili Jonathan Rea a Sylvain Guintoli. Max Biaggi ovšem dojel pátý a o půl bodu se stal mistrem světa 2012.

Mistrem světa se stal už podruhé a celkově pošesté Ital Max Biaggi. Stříbro o pouhého půl bodu patří Tomovi Sykesovi za skvělé výsledky ve druhé polovině letošního roku a bronz si vybojoval Marco Melandri, kterému naopak závěr sezony vůbec nevyšel.

Před poslední letošní jízdou vedl Max Biaggi o 14,5 bodů před Tomem Sykesem a o 18.5 bodů před Marcem Melandrim - to byla výchozí pozice.

Start závodu: Sykes před Lavertym a Guintolim.....10. Biaggi, to bylo pořadí po prvním kole druhé dnešní superbikové jízdy na francouzském okruhu Magny Cours.

Ve druhém kole Guintoli předjel Lavertyho a byl už druhý za Sykesem. Třetí jel tedy Laverty a dále Haslam, Rea, Melandri, Giugliano, Checa, Baz a Biaggi.

Po odjetých 5 kolech byl virtuálnm mistrem světa Tom Sykes, neboť Biaggi jel 8.

Vzápětí spadli jak Loris Baz, tak především Marco Melandri, takže v boji o titul už zůstali pouze Sykes a Baiggi.

Po 7 kolech se posunul Biaggi na 6. místo, což znamenalo, že Sykes vedl v tabulce MS o 0,5 bodu.

V 9. kole dělá chybu Biaggi a vyjel na chvíli z tratě a to znamenalo opět 7. místo, to už také spadl Fabrizio z 12. místa.

Na čele jezdila čtveřice Sykes, Guintoli, Laverty a Rea. Biaggi až sedmý za Checou a Guiglianem, ovšem k 5. místu, zajištujícímu Římanovi titul mistra světa mu chyběly necelé 2 sekundy.
V polovině závodu bylo následující pořadí: Sykes o 0,346 před Guintolim. Rea ztrácel 1.514 sekundy, Laverty 2.425 a dále Checa (+9.564). Giugliano (+9.806) a Biaggi (+10.160).

Deset kol před koncem předjel Biaggi svého krajana Giugliana a byl tak rázem šestý, tedy k zisku titulu mu chybělo ještě jedno jediné místo bez ohledu na to, jak dojede Sykes.

8 kol před koncem předjel Biaggi stále ještě úřadujícího mistra světa Chceu a byl tak virtuálně v bodovací tabulce o 0,5 bodu první, tedy mistrem světa.

V 16. kole havaroval Haslam a dnešní závod tak pro továrnu BMW definitivně skončil.

Dvě kola před koncem zaútočil Rea na Guintoliho a probojoval se na místo druhé.

Cíl závodu: Vyhrává Tom Sykes, druhý je Jonathan Rea, třetí Sylvain Guintoli, Za čtvrtým Eugene Lavertym dojíždí jako pátý Max Biaggi a je mistrem světa 2012.

UPŘÍMNÁ GRATULACE MAXI!

Davide Giugliano, Carlos Checa, Chaz Davies, Ayrton Badovini a Leon Camier pak kompletují Top-10 a v bodech dojíždějí ještě Maxime Berger, nováček Claudio Corti, Lorenzo Zanetti, Hiro Aoyama a Norino Brignola.