Superbiková sobota v Jerezu

Superbike - SuperPole (1-2-3)

Poslední Superpole jeli jezdci na suché dráze, takže na tři části. V té první byl nejrychlejší Marco Melandri (BMW Motorrad GoldBet SBK) před Tonim Elíasem (Red Devils Roma) a Davide Giuglianem (Althea Racing). Velmi dobře si vedl Australan Broc Parkes (Monster Energy Yamaha - Yart), který postoupil do druhé části Superpole z dvanáctého místa. Naopak do boje o pole position už nezasáhla trojice Ayrton Badovini (Team Ducati Alstare), Federico Sandi (Team Pedercini) a Michel Fabrizio (Pata Honda World Superbike).

Druhou část vyhrál jezdec Aprilie Eugene Laverty (Aprilia Racing Team) časem 1'40,841 sekundy. Na druhém místě byl se ztrátou 0,138 sekundy Toni Elías (Red Devils Roma) a třetí Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team). Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) obsadil pátou pozici. Do finále postoupil fantasticky náhradní jezdec Ducati Alstar Xavi Forés. Broc Parkes (Monster Energy Yamaha - Yart) už zůstal před branami finále společně s Chazem Daviesem (BMW Motorrad GoldBet SBK) a Lorenzem Lanzim (Mesaroli Transports A.S.).

Poslední pole position sezony vybojoval časem 1'40,620 sekundy Eugene Laverty (Aprilia Racing Team). Z druhého místa v neděli odstartuje Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) a první řadu uzavře Davide Giugliano (Althea Racing). V první řadě tak máme oba jezdce, kteří bojují o titul mistra světa. Třetím jezdcem, který ještě může vyhrát je Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team), jemuž bude na startu patřit pátá pozice v druhé řadě společně s čtvrtým Marcem Melandrim (BMW Motorrad GoldBet SBK) a šestým Tonim Elíasem (Red Devils Roma).

Superbike World Championship – SuperPole (1–2-3)