Superbiková neděle v Istanbulu

Superbike – závod (2)

V neděli měl jezdec Aprilie Eugene Laverty (Aprilia Racing Team) svůj den, když vyhrál také druhý závod a zapsal se tak do historie, jako první a jediný vítěz premiérového podniku Superbiků v tureckém Istanbulu. Je to jeho druhé dvojí vítězství kariéry, protože poprvé vyhrál oba závody na Monze v roce 2011. Laverty dnes nedal svým soupeřům sebemenší šanci a vyhrál zcela zaslouženě. Nedělal zbytečné chyby, jel si svou jízdu a to mu nyní stačí, aby byl v průběžném hodnocení třetí se ztrátou osmnácti bodů na druhého týmového kolegu Sylvaina Guintoliho.

Britský jezdec tovární Kawasaki Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) chtěl vyhrát, ale nebylo mu dáno. Laverty byl prostě lepší, jeho Aprilie jela lépe a s tím Sykes nemohl nic dělat. Přesto nemusí být nespokojen, pokaždé byl na stupních vítězů a udržel si vedoucí postavení v šampionátu, kde má před cestou do americké Laguny Seca devítibodový náskok.

Nováček Toni Elías (Red Devils Roma) bodoval ve druhém závodu pátým místem a dlouho jel před Marcem Melandrim (BMW Motorrad GoldBet SBK), který hledal způsob, jak Španěla překonat. Ital v Turecku bodoval druhým a čtvrtým místem, takže je průběžně čtvrtý se ztrátou třiatřiceti bodů na vedoucí pozici. Vzhledem k tomu, že do konce sezony máme ještě šest závodu, není zatím o zisku titulu vůbec rozhodnuto.

Další kolo superbikového šampionátu je na programu 29.září 2013 na okruhu v Laguně Seca.

Superbike World Championship – Závod (2)