Misano - závodní neděle

Druhá dnešní superbiková jízda byla jasným sólo představením Maxe Biaggiho, který se ve 4. kole dostal do čela a pak už své první místo nikomu nepůjčil.

Do závodu nejrychleji odstartoval Sykes před Reou a Haslamem, Smrž jel 10. Mimo trať se dostali Hopkins a Mercado. Už po prvním kole se ale Biaggi probojoval na místo 3., zatímco Checa jel 7., Melandri 9. a Smrž až 12. To už ale nepokračoval jeho týmový kolega Guintoli, který spadl z 8. pozice.

Během druhého kola se Biaggi dostal před Reu, zatímco Smrže předjeli Camier, Baz a Fabrizio.
O dvě kola později se rozhodlo o osudu tohoto druhého závodu GP San Marina: Biaggi šel do čela a ze 7. místa vzdal po pádu Checa, když si "lízl" o Melandriho.

V dalším průběhu spadli Camier (z 9. místa) a Giugliano ze 7. pozice, Kuba Smrž byl rázem 10. Spadl i David Salom a musel být transportován do Medical Center. V 16. kole padá z 10. místa i Chaz Davies...a vzápětí z 8. místa Eugene Laverty.

Pak už se na pořadí nic neměnilo, na čele jezdil nikým neohrožován Biaggi, za Římanem pak dvojice Rea a Haslam a za nimi další pár ve složení Melandri a Badovini. Nejzajímavější situace v hodně nezáživném závodě se tedy odehrávala mezi trojicí bojující o místo šesté ve složení Fabrizio, Sykes a Baz, na které se postupně dotáhl také náš Kuba Smrž.

V cíli závodu bylo pak následující pořadí: vyhrál Max Biaggi před Jonathanem Reou a Leonem Haslamem. Čtvrtý dojel Marco Melandri a Top-5 dokompletoval Ayrton Badovini.
Šestý skončil Michel Fabrizio, sedmý Tom Sykes a osmý Rookie Loris Baz - náhradník za
zraněného Lascorze. Devátý a 7 důležitých mistrovských bodů si na své konto připsal náš Kuba Smrž a Top-10 dokompletoval jezdec s "wild card" Matteo Baiocco.

Smržův týmový kolega Maxime Berger skončil 11., Hiroshi Aoyama 12., Niccolo Canepa 13, po dlouhé době dojel v bodech jako 14. John Hopkins a po pádu bodoval i Leon Camier (15.). V cíli jsme pak zaregistrovali i Leandra Mercada (16.) a Federica Sandiho (17.)
Co se týká bodové tabulky světového šampionátu, tak Max Biaggi má nyní 210,5 bodů a vede celkem suverénně před Jonathanem Reou (172), tedy o 37,5 bodů. Třetí Tom Sykes (164,5) ztrácí dalších 7,5 bodů, zatímco čtvrtý Melandri jich má na svém kontě 155,5. Top-5 kompletuje Carlos Checa (150,5.).

Šestý je Leon Haslam (123), sedmý Sylvain Guintoli (103), osmý Eugene Laverty (95), devátý Rookie Davide Giugliano (80) a Top-10 kompletuje náš Jakub Smrž s 75,5 body.