Misano - závodní neděle

Restartovaný závod na pouhých 6 kol - místo 14 - vyhrál Sylvain Barrier před svým týmovým kolegou Lorenzem Baronim a třetím na stupních vítězů byl další jezdec s motocyklem BMW, Michele Magnoni. Pro 3 mistrovské body si přijel Ondra Ježek, zatímco Jan Halbich skončil ve své premiéře na místě 19.

První závod trval pouhá 3 kola, když nejdříve havaroval Reiterberger a vzápětí byl vyvěšena červená vlajka, neboť nejrychlejší jezdec z warm upu McFadden doslova sestřelil našeho Ondru Ježka. V tu dobu bylo pořadí: La Marra, Magnoni, Savadori - 15. Ježek (ten bohužel pokazil start) a 21. Halbich.

V restartovaném závodě vedl ze začátku La Marra před Barrierem a Savadorim, zatímco Ježek jel 15. a Halbich 18.

Po jezdecké chybě se Baroni propadl až na místo osmé a začal skvělou stíhací jízdu, kterou několika nejrychlejšími koly v závodě (1.39.749 - 1.39.613 - 1.39.243) se nakonec v posledním kole dostal až na druhou pozici!
Závod vyhrál Sylvain Barrier a vede celkově i šampionát o pohár FIM. Druhý dojel Baroni a třetím byl Magnoni.

Restartovaný závod pak vůbec nevyšel jezdcům s motocykly Ducati Panigale, když La Marra skončil čtvrtý a Savadori dokompletoval Top-5.

Jeremy Guarnoni, Bryan Staring, Kev Coghlan, Fabio Massei a Markus Reiterberger skončili ve druhé polovině elitní desítky.

Náš Ondra Ježek byl v cíli klasifikován jako 13., neboť před ním spadli McFadden a týmový kolega Bussolotti a Ježek tak postoupil bezproblémově o dvě pozice dopředu.

Druhý český jezdec Jan Halbich si vedl při svém premiéře hodně dobře, tedy s výkimkou posledního kola, kdy se ze 16. místa propadl až na pozici 19. Slovenský jezdec Tomáš Svitok do opakovaného závodu nenastoupil, neboť mu "odešla" technika hned v zahřívacím kole.

V šampionátu vede dnešní vítěz Barrier se ziskem 75 bodů před Savadorim (64) a Le Marrou (61). Reiterberger (41) a Baroni (40) pak dompletují Top-5. Slovák Tomáš Svitok je s 11 body na místě 16., Ondra Ježek má na svém kontě 3 body a to znamená 22. místo.

Superstock 1000 FIM Cup 2012 - Misano Adriatico, závod

01- Sylvain Barrier – BMW Motorrad Italia GoldBet – BMW S1000RR – 6 kola za 10’06.206