Misano - neděle

I druhý dnešní závod superbiků se stal kořistí Carlose Checy, který tak získal už svůj třetí letošní double a osmé vítězství v sezóně 2011. Druhý skončil i tentokráte mistr světa Max Biaggi - po jezdecké chybě v 6. kole - a třetí dojel po tvrdém souboji s nováčkem Badovinim, zkušený Japonec Nori Haga.

Závod se musel jet nadvakrát, neboť po absolvovaných 10 kolech havaroval nejdříve Marco Melandri a jeho motorka zůstala ležet na dráze, vzápětí na stejném místě spadl i Leon Camier.

Nový závod se jel na pouhých 14 kol a smůlu v něm měl především Tom Sykes, který spadl 4 kola před koncem. Havaroval ovšem i náš Jakub Smrž - v 6. kole z 9. místa - a problémy měl i Eugene Laverty, který se po jezdecké chybě propadl ze třetího místa v 6. kole až na místo poslední a nakonec dojel 13.

A tak nakonec vypadala Top 10 následovně: Checa, Biaggi, Haga, Badovini, Haslam, Fabrizio, Sylvain Guintoli, Ruben Xaus, Joan Lascorz a Chris Vermeulen.

Hned na samém začátku závodu spadli Mark Aitchinson a Alessandro Polita - jedoucí s wild card, a později také po re-startu Massimo Baiocco.