Checa nedělní závod nepojede!

Mistr světa Carlos Checa už delší dobu dává svými prohlášeními jasně najevo, že moc velkou chuť závodit v Monze opravdu nemá a včera to jen potvrdil.

Checa nedělní závod nepojede!
13. místo v prvním volném tréninku se ztrátou 3.609 sec., 11. pozice v první kvalifikaci s odstupem 1.880 sec. na provizorního Polemana, to je páteční výsledek ex-mistra světa Carlose Checy v Monze. Navíc se objevily problémy s obnoveným zraněním po pádu z první jízdy na Phiilip Islandu.

         

Dle očekávání se piloti s motocykly Ducati na rychlém italském okruhu v Monze moc neprosadili. Jen při prvním mokrém tréninku skončil Ayrton Badovini (I) jako druhý, tento highlight byl ale brzy v kvalifikaci zapomenut:
11- Carlos Checa – Team Ducati Alstare – Ducati 1199 Panigale R – + 1.880
12- Ayrton Badovini – Team Ducati Alstare – Ducati 1199 Panigale R – + 1.940
14- Max Neukirchner – MR Racing – Ducati 1199 Panigale R – + 2.972

Ovšem Španěl nemá problémy jen s motocyklem, nýbrž také se zraněným ramenem. Poprvé si na něho stěžoval po Assenu a oba dva závody v Nizozemí dokončil pouze s bolestmi. A tvrdé brzdění v Monze levému rameni španělského ex-šampiona rozhodně nepřidává.

"Musím potvrdit, že rameno mně dělá opravdu velké starosti. Pokud se to v sobotu ještě zhorší, tak vydržet celou závodní vzdálenost bude v neděli nepřekonatelné", říká Španěl a dodává: "Zkusím jet v sobotu několik kol v celku, a pak se rozhodnu, zda má vůbec význam jet nedělní závod, nebo se raději koncentrovat na další závodní víkend v Doningtonu. Jinak jsem ale se svou Ducati 1199 Panigale spokojen, na každé rovince ztrácíme maximálně nějaké 1/10 sec – ale to jsme věděli už dopředu. Set-up není špatný, všechno funguje velmi dobře".


Dnes ráno se Carlos Checa společně se svým managentem rozhodli, že mistr světa 2011 vynechá tento závodní víkend na okruhu Autodromo di Monza.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist