Oschersleben 8Hodin vyhrál tým S.E.R.T.

Předposlední podnik letošního seriálu mistrovství světa vytrvalostních závodů motocyklů pokračoval třetím závodem v německém Oscherslebenu, kde v sobotu po obědě odstartovali osmihodinový závod. Ten vyhrál tým Suzuki Endurance Racing Team ve složení Vincent Philippe, Anthony Delhalle a Julien da Costa.

Potom, co tým Suzuki Endurance Racing Team (S.E.R.T.) vyhrál kvalifikaci, dotáhli do vítězného konce také samotný sobotní závod, který jeli na celkem 316 kol a v průběžném hodnocení vytrvalostního šampionátu jim v této chvíli patří vedoucí pozice s náskokem třinácti bodů.
Na druhém místě skončil v Německu tým BMW Motorrad France s jezdci Sebastienem Gimbertem, Erwanem Nigonem a Damianem Cudlinem, kteří si na konto připsali o dvě kola méně, letos poprvé bodovali a v průběžném hodnocení vytrvalostního šampionátu jsou osmí.

Na třetím místě skončila rakouská stáj Monster Energy YART s jezdci Broc Parkesem, Joshem Watersem a Igorem Jermanem. Během závodu nastavili nejrychlejší kolo, ale při jedné ze zastávek v boxech jim začala hořet technika a ztratili drahocenný čas. V této chvíli jsou v průběžném hodnocení druzí a na vedoucí tým Suzuki ztrácí třináct bodů.

V kategorii Superstock vyhrál tým Penz13.com Franks Autowelt BMW a v průběžném hodnocení World Cupu se posunuli do vedení.
O vítězi letošního seriálu tak rozhodne závěrečný podnik v Le Mans, který je na programu ve dnech 21. a 22. září 2013.

Oschersleben 8Hodin – Závod (TOP10): 1. SERT (Suzuki GSX-R1000) 316 kol, 2. BMW Motorrad France (BMW) 314, 3. Monster Energy YART (Yamaha) 313, 4. Bolliger Team Switzerland (Kawasaki) 313, 5. Yamaha France GMT 94 (Yamaha) 309, 6. Penz13.com Franks Autowelt (BMW) 308, 7. Motors Events April Moto (Suzuki GSX-R1000) 308, 8. DGSPORT HEROCK (Yamaha) 306, 9. Honda TT Legends (Honda) 305, 10. AM Moto Racing Competition (Suzuki GSX-R1000) 303

MS vytrvalostních závodů (TOP5) - 1. SERT (Suzuki) 84 bodů; 2. Monster YART (Yamaha) 71 bodů; 3. Yamaha France (Yamaha) 60 bodů; 4. Bolliger Switzerland (Kawasaki) 44 bodů; 5. Team R2CL (Suzuki) 44 bodů