Tourist Trophy Isle of Man 2007 (3)

Ian Hutchison zvítězil v závodě třídy supersport na ostrově Man, kde včera pokračovala jubilejní stá Tourist Trophy. Druhý závod třídy sidecar se stal opět kořistí Dave Molyneux.

Další skvělý den pro továrnu Honda znamenala středa 6. června 2007. Na britském Ostrově Mann, kde se v těchto dnech koná legendární závod Tourist Trophy, získala Honda zásluhou Iana Hutchinsona a poté i posádky Dave Molyneux – Rick Long další vítězství.
Ian Hutchinson si vítězstvím v závodě třídy supersport spravil náladu po své diskvalifikaci z roku 2006, kdy byl pro nesplnění technických pravidel vyloučen ze druhého místa. Skvělý den pro Hondu završil druhý John McGuinness a třetí Guy Martin.
Ian Hutchinson – 1. místo
Chtěl jsem zapomenout na loňský rok, kdy jsem byl diskvalifikovaný. Nyní jsem vše napravil vítězstvím ve stém ročníku TT. Letos zde není tolik nováčků, jezdců co zde nikdy nezávodili. Je zde proto lepší a bezpečnější závodění. Byl to perfektní závod bez sebemenších problémů. Zastávka v boxech vyšla také dobře. Nemyslím si, že bych někde udělal chybu. Stále nemohu uvěřit, že jsem to dokázal. V posledním kole jsem věděl, že John na mě útočí, ale cítil jsem, že ho mohu za sebou udržet. Nechtěl jsem příliš tvrdě jezdit, abych neudělal chybu. Vím, že John je skvělý v horách, tak jsem se soustředil na ideální stopu a dobré řazení. Letos na mě byl vyvíjen větší tlak, ale nepřemýšlel jsem o tom. Byl to hezký závod v pěkném počasí. Hodně chci poděkovat Hondě, že mi dala tuto šanci. Děkuji všem chlapcům, kteří celý týden pracovali opravdu skvěle. Jsem rád, že se mi také po havárii v Oultonu vrátilo včas zdraví. Vše jsem podřídil tomu, abych si dojel pro své první vítězství na TT. Jsem opravdu šťastný.
John McGuinness – 2. místo
Na konci prvního kola jsem ztratil z kolena slider a to vás vždy znervózní, když chcete položit koleno do zatáčky. Dal jsem vše do toho, abych jel co nejlépe. Dobře proběhla i zastávka v boxech. Jsem se závodem spokojený, jsou to další první tři místa pro Hondu a Dunlop. Nechci se vymlouvat, ale tentokrát jsem se dostal do velkého provozu, musel jsem hodně předjíždět a se šestistovkou, kterou zde musíte hodně držet v maximálních otáčkách, není časté předjíždění dobré. Byl to fantastický závod a Hutch si zaslouží vítězství. Odvedl dobrou práci a jsem rád, že to vyhrál právě on, ačkoliv asi jsem ho naučil příliš hodně.
Guy Martin – 3. místo
Je to pódium, ale ne vítězství. Bylo to složité, hodně motorek k předjíždění, ale není to výmluva. Všichni jsme měli stejné podmínky. Musím se soustředit na pátek. Myslím si, že dvě kola jsem spal, měl jsem se probudit a raději uhánět vpřed. Na tabuli jsem viděl, že jezdím až čtvrtý, musel jsem se proto více soustředit a najít rychlejší stopu. Nakonec to je dobrý výsledek, ale v Senior TT chci jet tvrději a pokusit se to vyhrát.
Pořadí závodu PokerStars Supersport
1.- Ian Hutchinson /Honda CBR 600RR/ H M Plant Honda Racing /1h13'29.11"/ prům: 123.23 mph
14.- Ian Pattinson /Honda CBR 600RR/ Martin Bullock Racete /1:16'08.61"/ 118.92
15.- Jimmy Moore /Honda CBR 600RR/ Team Blackhorse /1:16'22.98"/ 118.55 Již třinácté vítězství na Ostrově Man si vybojoval s Hondou jedoucí Dave Molyneux, který se radoval v závodě třídy sidecar. Tento závod musel být o několik minut odložen, protože pořadatelé museli nejprve v úseku Loch Glen chytil volně pobíhajícího psa. Molyneux se spolujezdcem Ricky Longem zvítězili po předstartovním problému v jejich elektroinstalaci, který dokázali odstranit i díky odloženému startu.
Na druhém místě skončila posádka John Holden - Andrew Winkle, která ke své práci používá motor japonské Suzuki (narozdíl od klasických závodů sidecarů se na Manu používají motory o obsahu 600 ccm). Třetí nejlepší posádkou byla na Yamaze jezdící dvojice Steve Norbury a Scott Parnell.
Po pondělním odstoupení kvůli poruše stroje si nespravil náladu rakouský Mistr světa Klaus Klaffenböck ani tentokrát. Klaffi podřídil závodu Tourist Trophy poslední měsíce, na Manu najezdil mnoho tréninkových kol, přesto i v tomto druhém závodě společně se spolujezdcem Christianem Parzerem cíl neviděli, když je v posledním kole ze třetí pozice vyřadila technická porucha jejich Hondy.
Třinácté vítězství Dave Molyneuxe ho zařadilo na třetí místo historických tabulek závodu Tourist Trophy Isle of Man. Více zdejších vítězství mají již pouze legendární Joe Dunlop (26) a Mike Hailwood (14). Molyneuxův spolujezdec Ricky Long se ovšem včera odpoledne na Manu stal nejúspěšnějším spolujezdcem všech dob!
Dave Molyneux – 1. místo
Je to neuvěřitelné, toto jsou dvě nejvíce neočekávané vítězství v mé kariéře. Před týdnem jsem si nemyslel, že by se to mohlo stát. Nejprve jsem měl problém s elektrikou, ale zpoždění startu mi dalo čas na odstranění závady. Neznal jsem v tu dobu důvod odložení startu a přestože jsem až do dnešního dne nenáviděl psy, budu je nyní mít jako mazlíčky. Už je budu navždy milovat.