Tomáš Holubec se vrátil

Tomáš Holubec, jezdec týmu Akuna Racing, se vrátil po svém pádu v Silverstone do sedla závodního motocyklu.

Tomáš Holubec se vrátil
Při Mezinárodním mistrovství České republiky slavil návrat do sedla závodního motocyklu Tomáš Holubec, jezdec jihočeského týmu Akuna Racing. Tomáš si závodní premiéru v našem šampionátu odbyl na jaře na maďarském okruhu Hungaroring, kde absolvoval svůj první závod ve společnosti české elity (předtím absolvoval čtyři závody německého Bike Promotion). Tehdy ještě nastoupil s motocyklem Yamaha YZF R6 do závodu třídy Supersport. V Maďarsku se však zranil Matěj Smrž, jezdec týmu Akuna Racing a Tomáš Holubec byl právě tím, který ho v následujících závodech evropského šampionátu třídy Superstock nahradil. Přišel však závod v britském Silverstone a v něm nebezpečný pád Tomáše Holubce, který utrpěl při havárii na konci cílové rovinky otevřenou zlomeninu pánve. Dlouhá rehabilitace po propuštění z nemocnice nedovolila mladé naději nastoupit ani do závodů Mistrovství ČR, až nyní v Brně usedl opět Tomáš do sedla motocyklu Honda CBR 1000RR týmu Akuna Racing a absolvoval první závod po dlouhém pustu.
"V pátek si mi moc dobře nejelo, bylo to všechno tak trochu divný. V zatáčkách jsem chodil brzo na brzdy, bylo to špatný," říkal Tomáš Holubec v paddocku brněnského okruhu těsně po nedělním Warm Upu. "V sobotu jsem se o trochu zlepšil, ale stejně je ten čas špatnej. Nějak se do toho nemůžu dostat. Ne že by mě něco ještě bolelo, jsem zdravotně zcela v pořádku, ale prostě se do toho nemůžu dostat. Dva měsíce jsem na tom neseděl, je to znát. Na závod se hodně těším, jdu do něj s tím, abych nespadnul a dojel jsem lépe než startuju. Co však bude po Brnu nevím, chtěl bych jet ještě v Maďarsku, chtěl bych jet dál s Akunou."
Tomáš Holubec zavzpomínal také na dobu, kdy nemohl usednout do sedla závodního stroje, na dobu, kdy ležel v nemocnici uprostřed Anglie a uvažoval, co bude dál.
"Když teď vzpomínám na pobyt v anglické nemocnici, musím říct, že to bylo docela dobrý, byly tam fajn sestřičky," říká Tomáš Holubec s úsměvem. "Jeden a půl měsíce jsem byl na nemocenský, regeneroval jsem se a odpočíval. Teď už čtrnáct dní chodím do práce a tak není na nějaké zamyšlení čas. Musím teď hodně cvičit, abych nabral zase sílu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist