Stiggy je po Catalunyi nakonec spokojený

Švédský jezdec Johan Stigefelt je i přes problémy s motocyklem nakonec spokojený s dosaženým výsledkem.

Stiggy je po Catalunyi nakonec spokojený
Švédský jezdec třídy 250 ccm Johan Stigefelt si ve španělské Barceloně připsal další tři světové body do celkového hodnocení šampionátu, když se mu po problémech s motocyklem podařilo dokončit závod na třináctém místě. “Motocykl nepracoval dobře již v ranním Warm-Upu, chyběla rychlost na šestém stupni. Vysvětlil jsem problém mému hlavnímu mechanikovi Maurovi a on mi řekl, že asi ví čím to je, proto jsem nebyl příliš ustaraný,“ říkal Stiggy po nedělním závodě.
Za slunného a horkého dne se však stejné problémy objevily i v samotném závodě, ve kterém Sitgefelt nejprve dokázal překonat několik jezdců, aby později opět propadl o několik pozic dozadu. “Již během prvního kola jsem poznal při nájezdu do cílové rovinky, že s motocyklem není něco v pořádku. Motocykl nešel nahoru, svou maximálku dosahoval již 300 – 400 metrů před koncem rovinky. Později jsem se pokusil zapomenout na tento problém a věnoval jsem se opět závodu. Do té doby jsem však ztratil několik pozic, pokračoval jsem však ve svém rytmu a zlepšoval okruhové časy. Postupně jsem opět předjel čtyři až pět chlapců a dostal se na třinácté místo.“
Johan Stigefelt je i přes své problémy spokojený a pochopitelně poděkoval svým mechanikům za jejich obětavou práci, kterou pro něj v každém závodě vykonávají. “Chtěl bych poděkovat svým mechanikům za jejich obětavou práci i přes problémy, které přicházeli jeden za druhým. Mauro věří, že potřebujeme nový motor a ten bychom měli dostat ještě před Assenem,“ říká jezdec, který se na závody v Assenu velmi těší. Po těchto závodech se také chystá opět domů do Švédska, kde podle jeho slov byl naposledy na konci května.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist