GP Welkom - MotoGP

Valentino Rossi vítězí v prvním závodě letošní sezóny a navazuje tak na své úspěchy s motocyklem Honda.

Valentino Rossi (43:50,218) zvítězil po velkém souboji s Maxem Biaggim v zahajovacím závodě šampionátu MotoGP, když dokázal za svými zády udržet svého protivníka o 0,210 sekundy. Třetí místo dnes obsadil španělský jezdec Sete Gibernau (+7,255). Na čtvrtém a pátém místě se umístnili tovární jezdci Hondy v pořadí čtvrtý Alex Barros a pátý Nicky Hayden. Šesté místo obsadil další italský jezdec, když si deset bodů připsal Loris Capirossi. Sedmý dokončil úvodní závod Colin Edwards před osmým Makoto Tamadou a devátým Norickem Abem, jež navzdory předsezónním výsledkům dokázal odsunou za svá záda zbývající kolegy od Yamahy, kterými byli desátý Carlos Checa a jedenáctý Marco Melandri. Dvanácté místo vybojoval Shinya Nakano před třináctým Johnem Hopkinsem a čtrnáctým Troy Baylissem. Poslední bod získal Shane Byrne na motocyklu Aprilia, který se tak ujal zásluhou tohoto bodu vedení v hodnocení nováčků. Výsledky Grand Prix Afriky ve Welkomu