GP Jerez - 2. kvalifikace 250 ccm

I dnes byl nejrychlejší Randy de Puniet z Francie. Naši jezdci startují až ze šesté řady což je na okruhu kde již dokázali bodovat jisté zklamání.

GP Jerez - 2. kvalifikace 250 ccm
Nejrychlejší kolo kvalifikace zajel až v absolutním závěru francouzský jezdec Randy de Puniet (1:44,723), který se tak opět postaví na pozici pro nejlepšího jezdce kvalifikace. I přes svůj výkon v posledním kole, kdy jako absolutně poslední měřený jezdec dokázal na prvních dvou mezičasech jet s červenými přilbami, skončil nakonec Manuel Poggiali na druhém místě, když za de Punietem zaostal o 0,174 sekundy. Třetí místo v kvalifikaci patří italskému Framco Battainimu (+0,176) jenž se několik minut pohyboval i na samém vrcholu jezdeckého pole, a který za druhým Poggialim skončil o pouhých 0,002 sekundy. Čtvrté místo a tím i první řadu vybojoval tovární jezdec Hondy Roberto Rolfo (+0,965) jenž se však na souboj mezi jezdci na Apriliich díval z notného povzdálí.
Do druhé řady se zítra postaví Fonsi Nieto společně se svým krajanem a týmovým kolegou Toni Elíasem, dále pak Anthony West a Sebastian Porto. Třetí řadu vytvoří Sylvain Guintoli, Naoki Matsudo, Eric Bataille a Johan Stigefelt.
Náš Jarda Huleš opět valnou část kvalifikace prostál v boxech, kde se hledalo nejlepší nastavení stroje, přesto dokázal Jarda ve svých dvou posledních kolech zrychlit což potvrdil i posledním měřeným kolem, které ho posunulo o několik pozic nahoru výsledkovou listinou. Nakonec tedy patří Jardovi 21. kvalifikační místo za čas 1:48,102 (+3,379). Jakub Smrž se však zařadil mezi čtveřici jezdců, kteří dnes nedokázali zlepšit svá včerejší maxima, když dnes za svým nejlepším výkonem zaostal o skoro půl sekundy. Nakonec tedy Kuba klesl se včerejším časem 1:48,117 na 22. místo a bude tak startovat vedle Jardy Huleše ze šesté řady.
Do závodu se podle mého očekávání nedokázala kvalifikovat Katja Poensgen, která se tak alespoň nebude nejlepším jezdcům motat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist