Biaggi bojoval s géniem !

Max Biaggi včera svedl nelítostný souboj o vítězství s géniem motocyklového sportu Valentino Rossim.

Jediným jezdcem, který dokázal včera držet krok s Valentino Rossim, byl jeho krajan Max Biaggi na konkurenčním motocyklu Honda. Po napínavé podívané nakonec podlehl Biaggi svému protivníku o pouhých 0,210 sekundy. Jako rozhodující se v souboji této dvojice jeví tvrdé předjetí, kterým se dostal Rossi v předposledním kole na první místo. Při tomto předjetí Rossi mírně vytlačil Baggiho, který i přes nový rekord okruhu (1:33,208), jenž stanovil svým poslední kolem, nedokázal mladšího kolegu již dostat za svá záda.
“Byl to velmi důležitý závod,“ říkal v cíli Max Biaggi. “Byl to závod věnovaný vzpomínce na Antonia [Cobase – poz. Racing]. Všichni jsme odvedli vše co jsme mohli, tým pracoval na motocyklu velmi tvrdě, já jsem do toho dal 110%. Závod proběhl za neuvěřitelné rychlosti. Ukázalo to náš potenciál. Rád bych poděkoval Hondě za nové díly, které jsme nedávno obdrželi. Na začátku závodu jsem byl rád, že jsem se nepropadl hlouběji do startovního pole, dostal jsem se dopředu a svedl boj o vítězství. Jsem spokojený s výkonem pneumatik, které mi až do konce poskytovaly možnost tvrdě bojovat. Až do tréninku v Jerezu nebudeme mít žádné jiné testy. Jsem si jistý, že v Jerezu porozumíme lépe charakteristikám nových dílů.“
“Byl to fantastický závod s velmi rychlým, neočekávaným tempem,“ říkal spokojeně šéf týmu Camel Honda pan Siti Pons. “Jsem potěšený prací týmu, který byl schopen dát Maxovi motocykl připravený k boji o první místo. Odstartovali jsme sezónu druhým místem. Máme výrobce, jezdce i tým, jenž můžou bojovat o světový titul. Dnes byl tým Camel Honda středem zájmu. Hrozně postrádáme Antonia, i když víme, že byl s námi tento víkend v naší cestě za úspěchem.“