Assen - MS Endurance

Na assenském okruhu Circuit Van Drenthe proběhl druhý závod Mistrovství Světa Endurance.

Assen - MS Endurance
Na holandském okruhu Assen pokračoval druhým závodem světový šampionát vytrvalců, který se opět jel na 200 mil což na dlouhém assenském okruhu znamenalo 83 kol.
V závodě jenž odborníci na World Endurance hodnotí jako jeden z nejlepších v historii zvítězil tým Zongshen 2 ve složení Igor Jerman (SLO) a Bruno Bonhuil (FRA), kteří po fantastickém závěru odsunuli na druhé místo tým Suzuki GB Phase One ve složení Jason Pridmore (USA) - James Ellison (GBR). Odstup po 83. kolech byl mezi prvním a druhým motocyklem Suzuki GSX-R1000 pouhých 1,78 sekundy.
Ze třetího místa se v cíli radoval opět tým Zongshen tentokrát pod označením 1 a s jezdci Warwickem Nowlandem (AUS) a Stephane Mertensem (BEL).
Za pozornost stojí jistě i čtvrté místo, které obsadil tým Ten Kate Honda jenž si zde zkoušel zřejmě nastavení svého stroje. Tým Ten Kate Honda nastoupil na stroji Honda CBR 600RR (jak jinak) a ve složení Karl Muggeridge - Barry Veneman.
Slovenský tým Maco Moto Racing Team Slovakia skončil na 27. místě, zatímco německý tým KFM-Herber Endurance s našim Michalem Bursou závod nedokončil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist