AMK Brno circuit JUNIOR team

Nový tým silničních závodů motocyklů AMK Brno circuit JUNIOR team představil dnes na tiskové konferenci v Brně Automotoklub Masarykův okruh. Jezdci Karel Hanika (Honda, 125GP) a Lukáš Burget (Blata, minibike) se představili v předvečer víkendového závodu Memoriálu Františka Šťastného na brněnském Automotodromu, třetím pokračování Alpe Adria, který je zároveň součástí seriálu Mistrovství České republiky.

AMK Brno circuit JUNIOR team
"Od mého nástupu na Automotodrom sním o tom, že se nám podaří postupně vychovávat jezdce od nejmenších minibikerů po špičkové závodníky velké silnice. Založení tohoto týmu je konkrétním naplněním této myšlenky a já jen musím poděkovat nejen těm, kteří se na vzniku týmu podíleli a podílejí, ale především rodičům obou jezdců, kteří investovali čas a nemalé prostředky do jejich dosavadní jezdecké kariéry, " naznačila společnou vizi subjektů Masarykova okruhu výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. 


"Chtěli jsme založením nového týmu s profesionálním zázemím podpořit talentované jezdce silničních závodů, kteří stojí na startovní čáře své kariéry a naši podporu potřebují. Rozhodli jsme se proto ve spolupráci s Automotodromem koncentrovat personální i finanční síly a prostředky a uvést do života projekt, který má smysl a je konkrétním hmatatelným vkladem do rozvoje silničního motocyklového sportu , "
poodhalil důvody vzniku týmu Karel Abraham, prezident AMK Masarykův okruh.


"Dva až tři roky vidíme jako čas potřebný k tomu, aby se jezdci týmu seznámili s tratěmi, technikou a podmínkami velkých závodů a mohli s naším zázemím výkonnostně dorůst třeba až ke startům v MS stopětadvacítek,"
naznačil dlouhodobější cíle týmu K.Abraham. 


Jezdec Karel Hanika, syn mistra České republiky Karla Haniky, je vícemistrem Evropy z roku 2008 v minibicích a "velkou silnici" si poprvé zkusil v loňském roce – 2x při startu v Brně a na Pannoniaringu. Tři starty proměnil s prakticky nulovými zkušenostmi a na zapůjčené technice v zisk 34 juniorským mistrovských bodů. Při prvních letošních startech v Alpe Adrii na Hungaroringu a v Rijece dojel na 4., resp. 3.místě a co je nejdůležitější, velmi rychle se aklimatizoval na nové prostředí i techniku. K dispozici má dva sériové stroje Honda 125GP, které připravuje rodinné duo mechaniků Jan Vrba senior a junior.
 

"Po všech předešlých sezónách, kdy nám pár jezdců rukama prošlo, musím přiznat, že Kája Hanika je jedním z mála, který si umí přesně říct, co potřebuje a co je potřeba jinak nastavit a vyladit. Asi geny po tátovi,"
podělil se o první zkušenosti ze vzájemné spolupráce Jan Vrba senior. 


Lukáš Burget (1996) jezdí mimimota, třídu Mini/Midi na stroji Blata. V loňské sezóně udělal poměrně značný výkonnostní skok a ta letošní by měla ukázat, jaké jsou jeho případné výkonnostní limity pro další sezóny. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist