AMA SBK ve Fontaně - sobota

Mat Mladin zvítězil v prvním závodě AMA Superbike, náš Vincent Haskovec odstartuje do závodu Formule Xtreme ze šestého místa.

AMA Superbike - 1.závod
Australský jezdec Mat Mladin dosáhl na další rekord v šampionátu AMA U. S. Superbike, když se včera radoval z vítězství v prvním závodě třídy Superbike na kalifornském okruhu ve Fontaně. Pro Mladina to bylo již 26. vítězství v jeho americké kariéře. Tímto vítězstvím vyrovnal dosavadní rekord kanadského jezdce Miguela DuHamela, pokud tedy Mladin zvítězí i dnes v noci našeho času ve druhém závodě, nebo kdykoliv v dalších závodech, stane se novým a zároveň absolutním rekordmanem seriálu amerického národního mistrovství. Již nyní mu tato pozice patří ve vítězství v kvalifikacích, kde si připsal doposud 31 Pole Position, ale také v počtu titulů, které má Australan z AMA Superbike čtyři (z let 1999, 2000, 2001 a 2003).
Na druhém místě včera skončil Eric Bostrom z Las Vegas, který tak dovedl poprvé motocykl Ducati 999 na stupně vítězů. Američan jel celkem osamělý závod, který mu chtěl zkazit pouze jeho bratr Ben, jenže Ben nezvládl tovární stroj Honda CBR 1000RR a svou pouť za pódiem skončil v kotrmelcích.
Velký souboj byl sveden o třetí místo, kde se přetahovali především Jake Zemke z týmu pana Eriona a Miguel DuHamel, jezdec továrny Honda. Nakonec se z vavřínu radoval zkušenější Kanaďan, který porazil Zemkeho o 0,3 sekundy.
10.- Opie Caylor (Suzuki GSX-R1000) –1 kolo AMA Supersport - kvalifikace
Pouze 0,008 sekundy dělí první dva jezdce kvalifikace na dnešní závod třídy Supersport. Vítězem se stal tovární jezdec Yamahy a loňský šampión Jamie Hacking před továrním jezdcem Suzuki Benem Spiesem. Třetí skončil nejstarší z jezdecké trojice bratrů Haydenových – Tommy před dalším jezdcem Yamaha – Damonem Buckmasterem. Druhou řadu vytvoří opět od Aaron Gobert (Yamaha), naopak nejmladší z Haydenů – Roger Lee, který vodí stejně jako jeho bratr tovární stroj Kawasaki, čtvrtý a poslední tovární pilot Yamahy, mladík Jason DiSalvo a na Kawasaki jezdící Toni „Tiger“ Meiring.
AMA Superstock - kvalifikace
Honička Yamahy na Bena Spiese, tak by se dal podle výsledků kvalifikace předvídat závod této třídy. Tovární jezdec Suzuki totiž zvítězil o 0,5 sekundy před kompletní čtveřicí továrních jezdců Yamahy. Z nich byl nejlepší na druhém místě Damon Buckmaster před třetím Aaronem Gobertem, čtvrtým Jamie Hackingem a pátým Jasonem DiSalvem. Šestý skončil se zeleným strojem Tommy Hayden před Opie Caylorem (Suzuki) a dalším pilotem Kawasaki Rogerem Lee Haydenem.
Našemu Vincentu Haskovci kvalifikace nevyšla, když se ztrátou 3,5 sekundy skončil na 19. místě.
AMA Formula Xtreme - kvalifikace
Jake Zemke se radoval z vítězství v kvalifikaci na závod třídy Formula Xtreme, když na druhé místo odsunul Miguela DuHamela (oba Honda CBR 600RR) a na třetí Jasona Pridmoreho (Suzuki GSX-R600). Čtvrtou pozici vybojoval Larry Pegram (Yamaha YZF R6) před pátým Alexem Gobertem (Honda CBR 600RR). Náš Vincent Haskovec skončil za touto pěticí na šestém místě, když se strojem Suzuki GSX-R600 zaostal za vítězným Zemkem o 2,4 sekundy.