Vítězem TT Zero je potřetí Rutter

Závod experimentálních motocyklů poháněných elektromotorem vyhrál na letošní Tourist Trophy Isle of Man už potřetí v řadě Michael Rutter v sedle stroje portlandského týmu Michaela Czysze – MotoCzysz.

Michael Rutter  zvládl závod na jedno kolo průměrnou rychlostí 109.675mph za 20:38.461 sekundy. Tím samozřejmě přepsal nejlepší výsledky této kubatury z loňského ročníku, protože tehdy zajel na TT kolo za 21:45.33 sekundy.

Na druhém místě ve středu skončil John McGuinness, jenž závodil v sedle Shinden Ni/Mugen. V Japonštině znamená „Shin“ Bůh a „den“ elektřinu. McGuinness byl druhým a zároveň posledním jezdcem s rychlostí nad sto mil.
Třetí místo obsadil Robert Barber s motocyklem RW-2 stáje Ohio State University. Barber zvládl kolo horského okruhu za 25:02.467 sekundy, což byl o poznání pomalejší čas než jaký ve středu dopoledne nastavili první dva jezdci v pořadí.

Smůlu měl týmový kolega vítěze závodu Američan Mark Miller, jenž si jel pro jisté třetí místo, ale u jeho stroje došlo k poruše převodovky a musel odstoupit.