První závody NW200 vyhrál Alastair Seeley a Davey Todd

Předčasně ukončený závod třídy Superstock vyhrál Alastair Seeley, jenž si díky tomu připsal na konto již osmadvacáté vítězství na North West 200. V sedle stroje BMW týmu Synetiq BMW by TAS Racing získal jedenáctý triumf v této kategorii. Závod třídy Supersport vyhrál Davey Todd , jezdec týmu Milenco by Padgett's Honda pro něhož to bylo teprve druhé vítězství na NW200. Plánovaný závod třídy Supertwin byl odložen a předpokládá se, že bude součástí sobotního dne závodu.

Krátce po startu závod zastavily červené vlajky, když došlo k incidentu dvou jezdců na kruhovém objezdu Mill Road. Po restartu závodu se o vedení přetahovalo sedm závodníků. V každém z úvodních třech kol vedl Richard Cooper a za ním jeli těsně seřazeni Davey Todd, Michael Dunlop, Peter Hickman, Dean Harrison, Alastair Seeley a Adam McLean.

Koncem čtvrtého kola se do vedení dostal k radosti místní fanoušků Michael Dunlop, ale závod ještě nebyl rozhodnut. V pátém kole nastavil nový rekord Alastair Seeley, který v sedle Ducati jel rychlostí 118,066mph, což bylo o víc jak sekundu méně než byl předchozí Toddův rekord (118.036mph). Díky tomu najel Seeley do posledního šestého kola před Cooperem, Toddem, Dunlopem, Harrisonem a Hickmanem.

Rozhodlo ale poslední šesté kolo. Nakonec to byl Davey Todd, jemuž se podařilo ujet svým soupeřů a s minimálním náskokem 0,1 sekundy dojet před Seeleym, třetí byl Cooper, čtvrtý Dunlop, pátý Harrison a šestý Hickman. Těchto šest jezdců dělilo něco přes jednu sekundu! „Tvrdě jsem na to dřel. Moc to pro mě znamená,“ uvedl pro BBC Sport Davey Todd a dodal: „Jsem nadšený. Bylo to o tom, kdo bude nejsilnější na brzdách, a to jsem si nenechal ujít.“

9 - Pierre Yves BIAN - Triumph - K2 Trooper Triumph by PHR 28:30.632 112.969mph
10 - Conor CUMMINS - Honda - Milenco by Padgett's Motorcycles 28:31.499 112.912mph
...

Okamžitě po startu převzal iniciativu Alastair Seeley (SYNETIC BMW Motorrad) a ve druhém a třetím kole překonal stávající rekord kola. Seeley nejdřív zajel pod Toddův dosavadní rekord s kolem 124,196mph a poté z něj ukrojil další půl sekundy díky kolu s 124,427, tedy na 4‘19,525 sekundy. Za vedoucím jezdcem se odehrávala bitva o stupně vítězů mezi Toddem a Dunlopem, tedy až do chvíle než v posledním kole zasáhla většinu pole červená vlajka. Havarovat Nathan Harrison, který měl utrpět lehčí zranění.

Na základě zpětného přepočítávání kol byl vyhlášen vítězem Alastair Seeley s náskokem 10,3 sekundy na druhého Davey Todda. Třetí skončil Michael Dunlop, čtvrtý Dean Harrison, pátý Michael Rutter a šestý James Hillier. Český jezdec Kamil Holán (Blue Garage Racing) byl v závodě klasifikován na čtyřiadvacáté pozici.