U.S. Grand Prix – pátek

Na kalifornském okruhu v Laguna Seca se v pátek jely první dvě volné tréninkové jízdy na nedělní Velkou cenu USA.

MotoGP – FP2

Loňský vítěz na této trati a obhájce titulu, tedy Španěl Jorge Lorenzo na Yamaze, byl nejrychlejším jezdcem druhé jízdy, když za ním skončili tři piloti týmu Repsol Honda v pořadí Dani Pedrosa (zvítězil zde v roce 2009), Casey Stoner a Andrea Dovizioso. Stoner měl co dělat, aby ve třetí zatáčce neskončil na zemi a zachránilo ho až „odpíchnutí“ kolenem. Pátý skončil nejlepší domácí pilot Ben Spies a hned za ním Ital Marco Simoncelli. Sedmý čas se ztrátou 1 sekundy zajel Španěl Alvaro Bautista a potvrdil tím zlepšující se formu jediné Suzuki ve startovním poli, nejrychlejší Ducati, pilotovaná Francouzem Randym De Punietem je na osmém místě. Dva domácí piloti v pořadí Colin Edwards a Nicky Hayden uzavírají desítku nejrychlejších, do níž se ani tentokrát nevešel jedenáctý Valentino Rossi. Karel Abraham figuruje na čtrnácté pozici. V obou měřených trénincích odjel jednadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing dvacet kol. Zatímco v prvním tréninku se seznamoval s kalifornským okruhem a zajel čas 1:24,682, ve druhém tréninku zrychlil o 0,871 sekundy a zajel čas 1:23,811.

„Není to vůbec jednoduchý okruh. Nachází se na něm několik zatáček, do kterých člověk nevidí, dokud do nich nenajede,“ přiznal Karel Abraham, jenž na úřadujícího mistra světa Jorge Lorenza ztratil 1,755 sekundy. „Tato ztráta je poměrně velká. Musíme se snažit, abychom byli pořád rychlejší a rychlejší, ať už je výsledek jakýkoliv. Máme před sebou hodně práce. Uvidíme, jak se nám bude dařit. Laguna Seca je pro mě pořád novým okruhem, takže to bude těžké. Ale každopádně se budeme snažit předvést co nejlepší výkon.“