Tom odstoupil pro poruchu baterie

Tom Lüthi odstoupil ze závodu v 5. kole, Sandro Cortese obsadil 17. místo.

Tom odstoupil pro poruchu baterie
S nadějemi na dobrý výsledek rozjel Tom dnešní závod na 7. místě. Brzdy však při pokusu o předjetí jednoho ze soupeřů dostal highsider, který ustál. Při něm však došlo k otřesu motocyklu a k poškození baterie, která postupně přestala fungovat. Thomas se propadal startovním polem a v 5. kole ze závodu odstoupil. Jediným pozitivem je tak jeho kvalifikační zlepšení a snížení odstupu od nejrychlejších závodníků oproti předchozím GP, které potvrdil i 8. místem v ranním warm-upu.
Když hodnotíme z pohledu Thomase první 4 GP, tak je to tato bilance: První 2 závody – nedoléčená zlomenina klíční kosti, 3. závod – nadměrně opotřebená zadní pneumatika, 4. závod – viz. výše. Snad už smůly a problémů bylo dost a v příštím závodě za týden ve Francii bude Tomovi i nám přát trochu štěstí.
Sandro Cortese se celý závod pohyboval těsně za bodovanou patnáctkou, k ní měl však přesto daleko, protože 15. Di Meglio jezdil zhruba o půl vteřiny rychlejší časy. Sandro bojoval ve skupině spolu s Espargarem, Brandlem a později i Contim a Terolem. Nakonec v této skupině skončil 2. a celkově 17. Vzhledem k jeho týdennímu pobytu v nemocnici po otravě způsobené kousnutím hmyzu před odletem do Číny je to dobrý výsledek. Stále tedy čekáme na jeho první letošní body, které mu těsně unikají.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist