Motul TT Assen – Zarco slaví první pole position v MotoGP

Sobota v Assenu nebyla pro jezdce vůbec snadná. Od rána pršelo, místy trať osychala a na hladkých pneumatikách odjeli jako jediní kvalifikaci jezdci Moto2. Pádů bylo neuvěřitelně moc a Ital Lorenzo Baldassarri skončil po těžké nehodě v nemocnici. Pole position na startu závodu Moto3 vybojoval Jorge Martin. Čech Jakub Kornfeil zajel třináctý čas, což je pro něho letos nejlepší kvalifikace. V třídě Moto2 získal první pozici na startu Franco Morbidelli. V královské kubatuře všechny překvapil Johann Zarco, který slaví první pole position jeho kariéry jezdce MotoGP. Karel Abraham do závodu odstartuje osmnáctý.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině deštivého tréninku vedl časomíru Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) s kolem za 1'58,228 sekundy. Druhý Adam Norrodin (SIC Racing Team) ztrácel 0,154 sekundy, třetí Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) byl o 0,429 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli na kontě Marco Bezzecchi (CIP) a Gabriel Rodrigo (RBA BOE Racing Team). Posledním jezdcem v jedené sekundě byl Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) s časem 1'59,222 sekundy. Rovnou sekundu ztrácel jedenáctý Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers).

Trénink vyhrál Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) časem 1'57,078 sekundy. Na druhé pozici je jezdec z Indonésie Nakarin Atiratphuvapat (Honda Team Asia), třetí Joan Mir (Leopard Racing). Posledním v jedené sekundě je Jules Danilo (Marinelli Rivacold Snipers) a Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3). Jakub Kornfeil trénink uzavřel sedmým časem.

Během tréninku se hodně padalo. Ve většině případů jezdce poslal k zemi highsider, což je pochopitelně bolelo, ale zatím to nevypadá, že by si někdo odnesl zranění, které by mu neumožnilo pokračovat v dalším průběhu víkendu. Především to byla pátá zatáčka, kde skončila většina závodníků jako John McPhee (British Talent Team), Marcos Ramirez (Platinum Bay Real Estate), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) nebo Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate), který pak spadl ještě v osmé zatáčce. Ve stejném místě skončil Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) a Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Dále havaroval Kaito Toba (Honda Team Asia), Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo), Toni Arbolino (SIC58 Squadra Corse), Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint), Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) a Lorenzo Dalla Porta (Mahindra Gaviota Aspar).

Motul TT Assen, Moto3 – 3.volný trénink