Katarská Grand Prix přepisovala statistiky

Závody zahajovací Grand Prix v Kataru nebyly jen napínavé, ale spousta výsledků byla rovněž zajímavá z pohledu statistika. Pár těch nejzajímavějších pro nás připravili na motogp.com.

Katarská Grand Prix přepisovala statistiky
 • v úvodním podniku letošní sezony v Kataru chyběli na stupních vítězů všech tří tříd poprvé od čínské Grand Prix 2005 jezdci ze Španělska, jenž koncem března nezískali ani jedno umístění na pódiu v třídě Moto3, Moto2 a MotoGP.
 • naposledy nefiguroval v čele průběžného hodnocení ani jedné z tříd motocyklového seriálu Grand Prix jezdec ze Španělska po španělské Grand Prix 2009, kde byla ve vedení trojice Ital Valentino Rossi (MotoGP), Japonec Hiroshi Aoyama (250ccm) a Ital Andrea Iannone (125ccm)
 • poprvé od Velké ceny Valencie 2011 nestartoval z pole position v ani jedné z motocyklových kubatur jezdec ze Španělska. Do posledního závodu sezony 2011 startoval z první pozice v třídě MotoGP Australan Casey Stoner, v Moto2 Ital Michele Pirro a v Moto3 britský závodník Danny Webb.
 • v Kataru ovládli jezdci z Itálie kompletní stupně vítězů třídy MotoGP poprvé od Velké ceny Japonska v Motegi roku 2006. Tehdy slavil první místo Loris Capirossi, druhý projel cílem Valentino Rossi a třetí skončil Marco Melandri. Nejlepším Španělem byl čtvrtý Sete Gibernau.
 • Španěl chyběl na stupních vítězů královské kubatury v zahajovací Grand Prix sezony poprvé od roku 2003
 • po vítězství v katarské Grand Prix je Valentino Rossi v čele průběžného hodnocení třídy MotoGP poprvé od roku 2010, kdy rovněž vyhrál zahajovací podnik v Kataru
 • Valentino Rossi je nejstarším závodníkem v čele průběžného hodnocení královské kubatury od roku 1977, kdy Jack Findlay sdílel vedení s Barry Sheenem. Findlay vyhrál druhý závod roku v Rakousku, jenž většina špičkových jezdců bojkotovala.
 • Valentino Rossi je nejstarším jezdcem královské kubatury, který vyhrál zahajovací Grand Prix sezony, od vítězství Harolda Daniella v úplně prvním závodu pětistovek TT na ostrově Man v roce 1949
 • italská Ducati měla dva své jezdce na stupních vítězů třídy MotoGP poprvé od Velké ceny Aragonie 2010. Tehdy vyhrál Casey Stoner a Nicky Hayden dojel třetí.
 • od GP Portugalska 2012 je Valentino Rossi prvním závodníkem bez španělského pasu, který vede průběžné hodnocení třídy MotoGP. Tehdy to byl úřadující mistr světa z roku 2011 Australan Casey Stoner.
 • naposledy chyběl úřadující mistr světa královské kubatury na stupních vítězů zahajovacího podniku sezony v roce 2007. V Kataru tehdy vyhrál Australan Casey Stoner, obhájce titulu Američan Nicky Hayden skončil osmý.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist