Karel Abraham zrychlil, u Ducati spokojeni

Druhý den prvních oficiálních testů třídy MotoGP ve Valencii Karel Abraham z brněnského týmu Cardion AB už potvrdil, že si na nový stroj Ducati úspěšně zvyká. V závěru se nováček šampionátu dostal pod hranici 1:34 a jen o setinky sekundy zaostal za zkušenými italskými matadory Valentinem Rossi a Lorisem Capirossim, kteří sedlají také stroje italské značky. V konečném pořadí nejlepší časů dvoudenních tesů obsadil Karel předposlední šestnácté místo, když si v závěru připsal čas 1:33,793.

Karel Abraham zrychlil, u Ducati spokojeni

Jezdce přivítalo ve Valencii lepší počasí než první den, a tak toho všichni maximálně využili k testování. Tovární piloti a jezdci soukromých stájí zkoušeli nejrůznější nastavení, tak aby technici získali co nejvíce dat k dalšímu vývoji a přípravě nových motocyklů na sezónu 2011. Další testování MotoGP se uskuteční tradičně až v únoru příštího roku a začne v Malajsii na okruhu v Sepangu. Nováčci ale mají výjimku, a tak Karel Abraham společně s testovacím týmem Ducati ještě koncem listopadu zamíří na tři dny do Jerezu, kde před povinnou přestávkou absolvuje další přípravu. 


Ve středu vyjel Karel na okruh kolem jedenácté hodiny, aby se dostal do tempa a mohl pak za lepších povětrnostních podmínek začít zrychlovat. V úvodu jednou skončil mimo trať, ale pak už vše běželo přesně podle plánu. Odpoledne už atakoval hranici 1:34. V závěru se dostal pod ní časem 1:33,793 a celkově tak obsadil předposledním šestnácté místo. Za ním zůstal mistr světa třídy Moto2 Španěl Elias na Hondě. Při premiéře s Ducati byl Valentino Rossi s továrním strojen na patnáctém místě jen o tři setinky rychlejší a Ital Capirossi s Ducati týmu Pramac na čtrnácté příčce byl lepší o pět setinek. Od desátého Japonce Aoyamy dělilo Karla šest desetinek sekundy. Vstup do královské třídy tak neměl Abaja rozhodně špatný. 


Po skončení testů Karel Abraham poznamenal: „Na úvod jsem určitě spokojený, i když k časům Rossiho a Capirossiho jsem měl jen krůček. Podstatné ale ve Valencii bylo, že jsem se já i mechanici s novým motocyklem seznámili a hodně jsme si toho vyzkoušeli. Jediné, co jsem nestihl, byla jízda s druhým motocyklem Ducati od Stonera. Po oba dny jsem nakonec jezdil pouze na Desmosedici po Haydenovi. Při druhých testech v Jerezu bych ale měl mít ještě stále oba stroje k dispozici, a tak dojde určitě i na ten Stonerův. Dnešní zrychlení bylo výsledkem zkušeností, které s osmistovkou postupně získávám. Její výkon je brutální, ale zvykám si. Těším se nyní do Jerezu, kde budu testovat od 24. do 26.listopadu. V prosinci by měly být oba moje stroje Ducati Desmosedici GP11 postavené a v únoru začneme v Sepangu závěrečnou přípravu na novou sezonu.“ 


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.18
Známkováno: 22x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist