Karel Abraham: Přes zlepšení v kvalifikaci až šestá řada

Časem 1.35,010 si Karel Abraham zajistil šestnácté místo v kvalifikaci, jíž dnes pokračovala Velká cena Francie. Do závodu tak odstartuje z šesté řady.

Karel Abraham: Přes zlepšení v kvalifikaci až šestá řada
V 6. řadě startovního roštu bude vedle českého motocyklového závodníka stát ještě mistr světa Moto2 Toni Elias, kterého český motocyklový závodník porazil v dnenší kvalifikaci o 0,423 sekundy.

Oproti tréninkům, v nichž Karel Abraham postupně zrychloval a dosáhl maxima v hodnotě 1.35,799, byl v kvalifikaci ještě o 0,789 sekundy rychlejší, ale přesto obsadil až šestnácté místo, které si zajistil časem 1.35,010. 
„Dosavadní průběh tohoto závodního víkendu pro nás není ideální,“ konstatoval jezdec týmu Cardion AB Motoracing, jenž na nejrychlejšího jezdce, kterým byl opět Casey Stoner, ztratil pouhých 1,857 sekundy. 

„Snažil jsem se zlepšit svůj čas, ale v jedné levotočivé zatáčce mi podklouzla přední pneumatika,“ popsal český motocyklový závodník průběh pádu, ze kterého vyvázl nezraněn.

„Do závodu dám vše a uvidíme, jakého výsledku dosáhneme,“ dodal odhodlaně Karel Abraham a naznačil tak svůj cíl pro zítřejší závod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist