Grand Prix Itálie – závod

Moto2

Tahle nejvyrovnanější kubatura byla dnes zcela v režii jednoho pilota. Byl jím domácí Andrea Iannone, který zvítězil systém start-cíl naprosto suverénním způsobem. Z pole position předvedl doslova raketový start a už ve třetím kole měl bezmála třísekundový náskok na svoje pronásledovatele. V polovině závodu se od nich odpoutal dokonce na rozdíl sedmi sekund, aby v závěru lehce zvolnil a protnul cílovou pásku jako jednoznačný vítěz. Další pořadí už ale tak jadnoznačné nebylo, o druhé místo jednu chvíli bojovala dokonce osmičlenná skupina. Z ní nejdříve po divokém pádu odpadl Jules Cluzel a další nestačili tempu Sergia Gadey a Simone Corsiho, kteří Iannoneho doplnili na stupních vítězů a také Thomase Luthiho, který boj o bednu prohrál až na cílové čáře. Našim reprezentantům se bohužel nedařilo zabodovat, když se Lukáš Pešek po startu propadl do druhé desítky a ve třetím kole dokonce havaroval a Karel Abraham dojel dvě pozice za body, tedy jako sedmnáctý.