GP Velké Británie – páteční tréninky

Moto2 – 2.volný trénink

Poslední trénink pátečního programu mistrovství světa silničních motocyklů ovlivnil déšť. Jezdci zvládli na suchém povrchu odjet necelých deset minut, ale pak už zavlály vlajky, které jezdce upozorňovaly na změnu traťových podmínek. Mokrá dráha byla osudná pro Luise Saloma (Paginas Amarillas HP 40), jenž předvedl pořádný karambol, když byl po smyku zadního kola z motorky katapultován a tvrdě dopadl na asfalt. Naštěstí jezdec jedoucí za Salomem stačil zareagovat a španělskému jezdci se vyhnout. Salom se vrátil do boxů a mimo faktu, že vypadal hodně naštvaně, byl zřejmě po zdravotní stránce v pořádku.

Jezdci pak zajeli do boxů, kde se snažili přečkat nepřízeň počasí a vyvarovat se podobným nepříjemnostem. Naplno začali trénovat přibližně po první polovině odpoledního tréninku, když nejrychlejší kolo 2´11,104 sekundy nastavil domácí jezdec Alex Lowes (Speed Up). Druhý v pořadí Thomas Lüthi na Brita najednou ztrácel 1,7 sekundy a když Lowes v dalším kole zajel 2´10,274 sekundy, byla Švýcarova ztráta ještě větší. Sedmnáct minut před koncem se do čela výsledkové tabulky posunul Johann Zarco (AirAsia Caterham Moto Racing), jemuž se na Silverstonu viditelně daří a čas 2´09,623 sekundy byl v tu chvíli o čtyři desetiny rychlejší ve srovnání s Alexem Lowesem.

Odpolední trénink třídy Moto2 vyhrál časem 2´08,652 sekundy Esteve Rabat (Marc VDS Racing). Druhý v pořadí Simone Corsi (NGM Forward Racing) potvrdil dobré tempo z prvních volných jízd časem 2´08,739 sekundy a ztrátou jen sedmaosmdesáti tisícin na Rabata. Třetí je německý závodník Jonas Folger (AGR Team) s časem 2´08,826 sekundy. Vítěz prvních volných jízd Johann Zarco je se ztrátou necelých tří desetin čtvrtý, pátý čas patří Mavericku Viňalesovi (Paginas Amarillas HP 40).

Dakota Mamola (Mapfre Aspar Moto2), který v Británii nahradil nemocného Nicolase Terola, zajel ve druhém tréninku dvaatřicátý čas 2´12,767 sekundy. Španěl Luis Salom po pádu čas nezlepšil a jeho odpolední maximum představovalo hodnotu 2´16,440 sekundy. Domácí borec jedoucí na divokou kartu Jeremy McWilliams (Brough Superior Racing) je s časem 2´16,806 sekundy pětatřicátý, již v kvalifikačním limitu.