GP Velké Británie – Deštivou kvalifikaci vyhrál Lorenzo

Počasí sobotní program na Silverstonu pořádně zkomplikovalo. Dopolední část jezdci ještě odjeli za suchých podmínek, kvalifikace už poznamenaly rozmary počasí, což přineslo řadu zdržení. V třídě Moto3 vybojoval první místo na startu Španěl Jorge Martin, český závodník Jakub Kornfeil vítězství z třetího tréninku v ideální pozici na startu neproměnil a do závodu odstartuje sedmnáctý. Kvalifikační tréninky MotoGP byly vzhledem k počasí komplikovanější a maximum z nich dokázal vytěžit jezdec tovární Ducati Jorge Lorenzo, který v neděli odstartuje z pole position. Karel Abraham se do závodu kvalifikoval dvacátým časem. Sobotní program uzavřela kvalifikace šestistovek do níž jezdci nastoupili s hladkým obutím a nejrychlejším z nich byl Francesco Bagnaia.

Moto3 – 3.volný trénink

Dráha byla po nočním dešti mokrá, takže první polovinu tréninku strávila většina jezdců v boxech. Měřený čas zajelo jen osm závodníků s tím, že po dvaceti minutách byl nejrychlejší Vicente Perez (Reale Avintia Academy 77) s časem 2'121,577 sekundy. Na druhé pozici figuroval Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3), třetí byl se ztrátou dvou sekund Denis Foggia (SKY Racing Team VR46). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) prozatím čekal v boxech na zlepšení traťových podmínek.

Dráha sice do konce tréninku kompletně neoschla, ale jezdci na trať vyrazili všichni a v závěru zajížděli jedno rychlé kolo za druhým. Ke spokojenosti všech fanoušku z České republiky byl právě Jakub Kornfeil tím, kdo byl s časem 2'16,621 sekundy ze všech nejrychlejší a jezdec z Rohatce u Hodonína vyhrál poslední třetí trénink. Na druhé pozici je se ztrátou 0,034 sekundy Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing), třetí Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai) byl o dvě desetiny pomalejší. Španěl Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) zajel devátý čas, lídr průběžného hodnocení Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) byl jednadvacátý.

GP Velké Británie, Moto3 – 3.volný trénink