GP Valencie – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Dovizioso třetí, Márquez šestý

Slunečné, ale dopoledne celkem chladné podmínky provázely páteční tréninky na Velkou cenu Valencie. V Moto3 bylo hodně pádů a v závěru dne byl nejrychlejším Jorge Martin. Jakub Kornfeil je po dvou trénincích na devětadvacáté pozici. V královské kubatuře je nejrychlejší Jorge Lorenzo, který své maximum nastavil odpoledne. Andrea Dovizioso je prozatím rychlejší ve srovnání s rivalem Marcem Márquezem. Karel Abraham je po pátečním programu patnáctý. V šestistovkách Moto2 je na první pozici Portugalec Miguel Oliveira. V sobotu program pokračuje třetími tréninky a kvalifikacemi, které rozhodnou o postavení jezdců na startech posledních závodů sezony 2017.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách prvního tréninku vedl tabulku časů Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) s kolem za 1'40,836 sekundy. Tři desetiny ztrácel Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team) a třetí v pořadí Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Na čtvrté pozici figuroval Joan Mir (Leopard Racing), který měl ale pád ve vysoké rychlosti a jeho motorka tak byla vážně poškozena. První pětku uzavíral Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), jemuž na první pozici scházelo 0,512 sekundy. Česká závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s časem 1'42,362 sekundy jednadvacátý v pořadí.

První trénink vyhrál Marcos Ramirez (Platinum Bay Real Estate) časem 1'39,669 sekundy. Na druhé pozici skončil Jorge Martin, třetí je Nicolo Bulega, jemuž na vedení shází něco přes tři desetiny. Časy do pátého místa zajeli Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a Juanfran Guevara. Jakub Kornfeil trénink uzavřel třiadvacátý s maximem na 1'41,307 sekundy. Ve druhé polovině tréninku havaroval Patrik Pulkkinen (Peugeot MC Saxoprint), Maria Herrera (MH6 Team) a Livio Loi (Leopard Racing).

GP Valencie, Moto3 – 1.volný trénink