GP Valencie - Pole position získal Jorge Martin, Filip Salač odstartuje z druhé řady

MotoGP - 4. volný trénink

Do čtvrtého volného tréninku nenastoupil a ani v kvalifikacích se po pádu v dopoledních jízdách neobjeví Pól Espargaró (Repsol Honda Team), který byl z trati odnášen na nosítkách. Kvůli dalším vyšetřením byl přepravený do nemocnice ve Valencii, poraněná by měl mít žebra a pravé zápěstí. Ve Španělsku chybí také Marc Márquez, který si poranil stejně jako na konci roku 2011 při pádu čtvrtý nerv v pravém oku a má dvojité vidění.

Po polovině posledního tréninku byl ve vedení Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) s časem 1'31,196 sekundy. Na druhém místě jezdil Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR), na třetím pak Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP). Čtvrtá průběžná pozice patřila Takaaki Nakagamimu (LCR Honda IDEMITSU), pátá Joanu Mirovi (Team SUZUKI ECSTAR). Valentino Rossi (Petronas Yamaha SRT) byl po pozitivním dopoledni šestnáctý, jeho týmový kolega Andrea Dovizioso osmnáctý.

Na první místo se v závěru tréninku posunul Takaaki Nakagami, který nastavil čas 1'31,208 sekundy. Původní nejlepší čas Quartarara byl zrušen a Japonec se tak stal jeho vítězem. Druhou příčku obsadil právě úřadující mistr světa, třetí pak Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR). Čtvrté místo si pohlídal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), páté Franco Morbidelli. Maverick Viňales (Aprilia Racing Team Gresini) si polepšil na desáté místo, poslední skončil Enea Bastianini (Avintia Esponsorama). Všichni závodníci se vlezli do ztráty jedné sekundy.