GP USA - neděle v Laguně Seca

Ve dvě hodiny odpoledne už v Monterey nebylo po mlze ani památky a proto nic nebránilo, aby jednadvacet jezdců královské kubatury odstartovalo do dvaatřiceti kol závodu U.S. Grand Prix. Závod podruhé v řadě vyhrál Casey Stoner, druhý projel cílem Jorge Lorenzo a třetí byl Dani Pedrosa.

MotoGP – Warm Up

Podmínky po hodinovém odkladu byly o něco lepší, ale teplota kolem třinácti stupňů nevěstila nic dobrého. Dráha byla studená a přilnavost proto nebyla nejlepší. Pád v ranním tréninku zaznamenal Nicky Hayden (Ducati Team), Álvaro Bautista (San Carlo Honda Gresini) a Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing). Všichni bez zranění.

Osm minut před koncem tréninku byl Lorenzo zpátky na dráze v sedle druhé YZR-M1. V té době mu patřil třetí nejlepší čas na kolo. Nejrychlejším jezdcem byl Casey Stoner (Repsol Honda Team) před Danim Pedrosou (Repsol Honda Team). Jenže pád Lorenza vůbec nezpomalil a ten těsně před koncem zajel nejrychlejší kolo za 1´21,496 sekundy. To ale nebyl konec, protože poslední slovo měl Casey Stoner časem 1´21,406 sekundy. Ano, jen o 0,001 sekundy rychlejším!

Druhý byl dopoledne Jorge Lorenzo, třetí Dani Pedrosa, čtvrtý Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) a pátý Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3). Nejrychlejším jezdcem kategorie CRT je desátý Randy De Puniet (Power Electronics Aspar), Čech Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) zajel dvanáctý čas. Šestý Ben Spies (Yamaha Factory Team) byl ráno u doktora, po sobotní nehodě ho bolela pata, ale pro závod je v pořádku.

V sobotní kvalifikaci nesplnil Steve Rapp (Attack Performance) kvalifikační limit, ale do závodu by mohl nastoupit, pokud by v zahřívacím tréninku předvedl o něco rychlejší kolo. Nicméně jezdec na divokou kartu do warm upu nenastoupil, takže ho na startu závodu americké Grand Prix neuvidíme.